View Single Post
  #3732 (permalink)  
Vechi 08 iun 2011, 21:35:30
LoLy's Avatar
LoLy LoLy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 54
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

[QUOTE=coderamy;681377]
Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
numele meu real e ramona...coderamy vine de la codreanu ramona...poti sa-mi spui cum vrei tu...te pup
Imi pare bine de cunostinta!

[QUOTE=VAmedeea;681408]
Loly, a dat Domnul sa te cheme, doamne ajuta sa fie totul bine!

Multumesc,scumpa mea
!
Sunt sigura ca pana la urma vei reusi cu toate sa iesi la capat!


[QUOTE=lenaG;681783]
Loly multa sanatate si sa fie intr-un ceas bun cu operatia

Multumesc,Iena!


[QUOTE=Alesiana;681909]
Loly, am inteles bine, te operezi?! In sfarsit de multe ori ti-a fost pusa rabdarea la incercare de cand te stiu...un an si.... ganduri bune iti voi transmite si eu si o rugaciune la Doamne Doamne.

Multumesc Alesiana! ...sunt toate binevenite (rugaciunile)
Vai ce cuv magic ai scris RABDAREA,care uneori ne chiar lipseste complet si din vocabular,dar s-o mai punem si-n practica...

[QUOTE=oanamagdalena;682178]Buna,fetelor!
Am vazut ca ati intrebat de mine...sunt sa zicem...ok.

Magda,ma bucur ca te vad! Cum stai cu cautarile?!

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

Sam avut norocul ca la farmacie sa se faca gratuit analiza firului de par.
Concluzia: dupa ce doamna respectiva mi-a jumulit cateva fire, a taiat radacinile si le-a pus la microscop, mi-a spus ca sunt f. stresata. trec prin tot felul de momente mai putin bune, anxie, depresie, etc.... Si eu deja credeam ca si-a gresit meseria si e medium. De fapt nu, nu isi gresise nimic, radacinile firelor mele de par i-au dat toate informatiile astea. Din 3 toate erau intortocheate, rasucite, vai de ele. Nu ma asteptam ca parul nostru sa vb despre starea noastra psihica.
Se pare ca de fiecare data cand ne enervam, suparam, etc., corpul secreta adrenalina. De fiecare data cand se intampla asta, radacina nu mai primeste elementele nutritive de la corpul nostru. Daca aceste evenimente sunt dese, parul e privat de ce are nevoie pt o perioada mai mare de timp si atunci pur si simplu se roteste in jurul radacinei, seamana cu un mic arc.
Asa ca acum iau niste vitamine pt par, apoi voi face o cura de fier èt ca se pare ca un deficit mare de fier e strict legat de aceste stari anxioase si schimbari de comportament, de starile astea de oboseala si apatie.
Ma gandeam ca e interesant sa impartasesc cu voi experienta asta. Acum astept sa fac curele si sa vad rezultatele.
Va pup!
Multumim ca ai impartasit si cu noi! Ce chestie!!! Sa stii ca nici eu nu stiam ca un fir de par poate spune asa de multe despe noi