View Single Post
  #3734 (permalink)  
Vechi 02 apr 2014, 19:11:09
LOREDANA99's Avatar
LOREDANA99 LOREDANA99 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Citat:
Anterior postat de loredana2200 Vezi mesajul
Lore, lasa treburile mai lejer....stai linistita, odihneste-te si nu depune efort. Eu in primele 3 luni nu am facut nimic care sa ma solicite fizic. Si pe mine m-a durut burta, si nu doar la nceput...cam toata sarcina. Eu am luat si ceva pastile recomandate de ginecolog, pt fixarea sarcinii.
iti doresc numai bine si sanatate, sa te bucuri de fiecare zi, saptamana, luna, de fiecare moment! vorbeste cu bebe, pune-i muzica(eu asa faceam si mai spune cate o rugaciune din cand in cand. Mie imi era foarte frica sa nu pierd sarcina, si in fiecare seara cand ma puneam in pat, ziceam o rugaciune cu mana pe burtica si apoi ii faceam cruce...in fiecare seara!
Cand stau in pat e ok, cum ma ridic ma doare. Deja m-am panicat iar si imi vine sa plang, mi-e frica ca o sa patesc la fel. Ma enerveaza si doctorita ca trateaza totul cu usurinta pana peste o saptamana...de parca intr-o saptamana nu pot pati nimic. Trebuie neaparat sa gasesc si alt dr mai implicat, dar in Vrancea e mare problema pe ramura asta.
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]