View Single Post
  #374 (permalink)  
Vechi 04 oct 2014, 08:40:07
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014

Off iar am ramas restanta cu meniurile..
Imi pare asa de rau ca nu pot fi atata de activa aici pe cat imi doresc
Ieri am zis pas la sala pentru ca m-am trezit cu o durere groaznica de spate.. E clar ca am exagerat rau de tot mircuri cand am avut ziua de picioare.. Am facut cu greutati mari Inca mai am febra musculara, dupa 4 zile..
Am facut in schimb 30 de min de yoga si mi-am revenit imediat.. Yoga rulz!

Joi seara am facut un pic de PYIO, initial am zis ca e yoga, da' de unde.. chiar iti solcita fiecare particica a corpului intr-un mod f dureros Si eu deja aveam dureri f chinuitoare, deci nu am reusit sa duc la capat sedinta, am facut doar 18 minute.
Oricum imi place, o sa mai fac..

Asadar:
Meniu 02.10

M1: muffic dietetic la cana (fulgi de ovaz, seminte de in macinate, agrise deshidratate, afine congelate, o lgta de unt de arahide, praf de copt, esenta de rom; jumatate de pahar de lapte batut made by me.
M2: un iaurt grecesc, o para
M3: mancare de mazare fara carne, 2 rosii mici, un castravete, 2 wasa cu tocana de vinete
M4: 10 migdale
M5: cas de vaca cu rosii chery, 50g sunca de pui, 2 wasa cu smantana de tara, o lingura de mazare

Sport: 68m: 50 min fitness: spate + biceps; 18 min PiYO Drench

Meniu 03.10
M1: muffin dietetic la cana, ca mai sus
M2: o pulpa de iepure de cyrte la cuptor, in vin + 150g varza de bruxelles la cuptor, 2 linguri salata rosii, castaveti, salata verde
M3: 15g nuci, 2 patratele mici cioco 75%
M4: 2 felii muschi file, 50 ml lapte batut dietetic, 2 bucati de pulpa de rata dezosata la gratar, salata rosii, castraveti ardei cu ulei de masline, sos de usturoi home made (smantana amestecata cu iaurt light, usturoi)
M5: un mar

Sport: 30 min Yoga ptr dureri de spate
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat