View Single Post
  #3817 (permalink)  
Vechi 28 sep 2012, 21:25:24
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de leila87 Vezi mesajul
Neata fetelor sunt foarte fericita ,dupa cele 5 zile de atac am -2 kg cantaru a zambit am 58 cu tot cu "musafiri" si centimetri minus minus .
Acum savurez cafeluta ,e si pentru voi ,care mai vrea?
Felicitari !!!

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
voi v-ati calculat greutatea ideala pe site-ul Dukan? V-a multumit raspunsul?

Mie mi-au zis ca ar tb sa am 55 de kg, dar eu vreau mai putin... ar trebui sa ma multumesc cu 55? Oricum aveam in plan consolidare la 55.

Tin Dukan croaziera pana inainte de Craciun si de sarbatori bag consolidare in functie de kg slabite
Miha, mie imi zice 58, eu as vrea sa ma opresc la 56, acolo ma simt bine, din pacate are dreptate Dukan, la 56 si chiar un pic mai jos am ajuns de mai multe ori pana acum, dar niciodata nu m-am mentinut....58 era greutatea mea stabila in facultate, mai puneam 1-2 kg iarna, de sarbatori
Oricum, 49 mi se pare putin pt o femeie care se apropie de 30 de ani, dar cred ca fiecare dintre noi stie mai bine la cat sa se opreasca, si daca e o greutate la care tu te-ai simtit cel mai bine

Citat:
Anterior postat de rachy Vezi mesajul
Buna fetelor,

as vrea astazi sa imi fac o supa de pui cu galusti de tarate de ovaz. e ok in faza de atac? adica sa mananc doua galusti pe zi si restu doar zeama si pui? Nu prea pot manca dimineata si nu inteleg de ce.o zi buna sa aveti!
Daca incerci sa mananci carne dimineata, cred si eu ca nu poti Depinde si de ora la care mananci seara, eu de ex daca mananc la 7 seara, dimineata ma trezesc cu foame mare

Citat:
Anterior postat de eliza david Vezi mesajul
Neata fetelor! Sunt cea mai fericita, cantarul mi-a aratat 54,9kg am scazut sub 55 yeeeeyyy
Felicitari !



Citat:
Anterior postat de leila87 Vezi mesajul
Fetelor eu maine la mic dejun am saorma dukan
Etapa:
Croaziera

Portii:
2


Timp de preparare:
25


Dificultate:
Scazuta


Ingrediente:
Ingrediente pentru 2 shaorma medie :
2 lipii din 4 oua, 4 linguri de tarate, putina sare
2 pulpe de pui dezosate si fara piele de la un pui la rotisor,...eventual ceva piept
eissalat taiata fideluta, 1 rosie taiata felii
sare, piper dupa gust, eventual curry
( se mai pot adauga legume in functie de preferintele fiecaruia, ardei, castraveti, ceapa etc. )
Pentru sos : 1 iaurt 0 % grasime si 2-3 felii de usturoi, Ketchup fara zahar.



Pasi pentru executare:
Preparam sosul din iaurt si usturoiul pisat. Pulpele dezosate se taie bucatele mici cu cutitul .
Se pune lipia pe o farfurie intinsa, se adauga deasupra carnea tocata, legumele, sosul si se ruleaza .
Aceasta shaorma este un deliciu. Pofta buna!
Cand mai pui retete de pe alte site-uri, te rog sa pui si sursa

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Fetelor, a trecut prima zi de atac si a trecut cu bine

Ca sa imi fac viata usoara, recunosc ca am baut cola zero, dar pana ma obisnuiesc cu dieta, am zis ca merge cola zero

La md am mancat rulada de curcan, la pranz (la conferinta) am gasit peste, iar acum la cina am bagat rulada de curcan, piept de pui afumat si branzica calcica 0%

Am fost la cumparaturi si din pacate sunt putine sortimente de branza care pot fi cumparate. Cottage-ul are 2% grasime si pica, raraul are 3% si tot asa

Am luat branzica 0%, branza calcica si iaurt

Era sa imi iau o teapa de zile mari - Eram in supermarket, ma uitam la iaurturi si am vazut un iaurt degresat, am vrut sa-l pun in cos pentru ca in mod normal mi se pare o marca ok, dar zic sa ma uit putin la ingrediente - AVEA ZAHAR - iaurt degresat cu zahar
Felicitari !
Eu mai mananc si cu 2-3 % grasime, ba chiar la PL pun in salata Hochland cu 10 % grasime, nu cred ca m-a afectat pana acum

Mai poti incerca si tofu, daca-ti place, cel de la Inedit are cam 4% grasime
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2409 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1892 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1635 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]