View Single Post
  #382 (permalink)  
Vechi 06 mar 2012, 19:51:58
Deliutza's Avatar
Deliutza Deliutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 apr 2011
Locaţie: Constanta, Romania
Dieta: hipocalorica, sport, masaj
Date: 159cm, 51.5kg
Mesaje: 1.090
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Deliutza -Nota bene!

Citat:
Anterior postat de silviadm Vezi mesajul
Delia si eu am care stramba cand ma vede ca fac dulciuri sanatoase...dar sfatul meu e sa nu'i convingi pe ei k sunt sanatoase ca nu vei reusiconvinge'te pe tn insuti pt totdeauna ca ai ales o cale buna in privintza alimentatiei
...prietenul meu ma sustine iar mama si ai mei acasa sunt in totalitate de acord cu mn...mama este un exemplu pt mn de cand ma stiu mereu a mancat sanatos
aici mai am un cuplu in casa ...si se uita ciudat la mn cand vede k fac fel si fel de dulciuri care pt ei sunt. rele urate si de negustat
orice faci din faina integrala se adauga esentza, dak ai si cacao si iese ca nuti dai seama ce faiona este...eu am facut aseara placintuza asa de moft si de plictiseala din ce aveam,e subtirik dar ,moale si gustoasa....si prietenul meu a mancat si mananca mereu din ceea ce facnah bn e nu se retine nici de la bombele calorie pt k nul afecteaza dar mananca rar cumparat ...mananca tot ce prepar eu!...deci sanatos
si nui deloc adevarat k nu iese bn
se umfla rapid dak pui drojdie normala ...cu praful de copt stii povestea pui direct la cuptorin loc de apa se poate folosi lapte degresat si eventual un oudar devine mai calorica...dar mai pufoasa ce'i drept

La facultate...salata de ton greceasca etc?sau un sandwich din paine neagra cu branza rosii si sunca slabasunt aici pe site multe idei de pachet pt sc Idei de pachetel pentru la scoala/facultate
sper sati fie de ajutor
Eu de obicei cand fac mancarica sanatoasa pap doar eusi ma "cearta" ca nu o mananc, dar facand mai multa, in cazul in care ar vrea sa manance tot, ma lupt vreo cateva zile cu ea lasa, ca o sa fiu eu la mine acasa!
Da...m-am uitat pe ce zic fetele ca pot lua la facultate, insa batoane nu iau in niciun caz, nu imi tin de foame si au zahar, si evit pe cat posibil zaharul din alimentatie, apoi salate...nu prea pot pt ca mi se borsesc legumele pana mananc eu,iar daca adaug si pesteeee...imprastii mirosuri. Imi iau mai mereu iaurt si fructe, dar fructele ma cam rod la stomac.De cateva zile imi iau iaurt cu colonhelp si se pastreaza bine si tine si de foame, am mai luat si iaurt cu musli, dar e dificil de transportat eu am geanta burdusita de mancare cand plec la facultate 1L apa, caserola cu mancarica, 1-2 fructe si deja e plina geantaSandwich nu imi iau ca la fel, nu vreau sa pap painica de niciun fel, mai mananc rar lipii subtiri facute in casa. O sa ma mai gandesc la aspectul asta. maine imi iau iar iaurt si stafide si un mar si o portocala...8 ore
__________________

Inside me lives a skinny woman crying to get out. But I can usually shut the bitch up with chocolate
!

JURNALUL MEU
Deliutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1623 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1106 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 978 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]