View Single Post
  #386 (permalink)  
Vechi 19 ian 2012, 16:29:18
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de 4me Vezi mesajul
neatza...va servesc cu o coffe fierbinte...e voie nu?

nici nu stiu ce sa va spun despre mine...am un baietel de 2 ani...nascut de revelion...la miezul noptii....ca am inceput munca de ceva timp....ca de dinainte de-a ramne gravida imi propun sa slabesc....nu mai visez la kg de la 30 de ani( 54)...acum am spre 36, dar macar asa....sa depasesc pragul de....sub 60...dar mi se pare greu.

toate eforturile mele practic se blocau la 61-62....si apoi lipsa de vointa ...

mi-a zis cineva cum ma vad eu peste 10 ani daca voi pune doar cate 1 kg PE AN....si mi s-a parut dezastruos....
am zis ca , gata, trebuie sa incerc...

am 2 zile de scarsdale...si e ok..am fost cuminte....am respectat aproape intocmai dieta.

in legatura cu grupa 60-70...da, stiu ca nu sunt numai pustoaice..dar...in momentul in care intrasem eu anul trecut....dintre toate ele aveau in special timop de forumeala ...si eu..care eram in cic....si sunt sigura ca aceiasi dieta are efecte diferita ..la varste diferite...

ma duc sa-mi servescmicul dejun....copios

sa aveti o zi superba
salutare !!!
multa bafta cu noua dieta!!!
bebe sa creasca mare si sa fie sanatos!!!
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
neata
o zi frumoasa
o zi minunata!!!
Citat:
Anterior postat de rainbow Vezi mesajul
neata fetele!!!
alina ce mananci tu in ziua de fructe? numai si numai fructe?k mie mi s-a facut rau mancand numai portocale,grefe si banane.poate nu am ales combinatia buna.
si mai am o intrebare la voi? slim in 6 la consumatorul de calorii unde sa il trec?
nu stiu unde sa te sfatuiesc sa il treci ! poate la pilates ?
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Neata fetelor, ce mai faceti, cum stati cu dieta?
Eu ma cantaresc zilnic dar D-nul cantar nu vrea sa o ia la vale si pace, zice sa am rabdare ca si kilele astea nu s-au pus in 3 zile ci in 4 luni, asa ca..."rabdare si tutun" cum este o vorba.Din expresia asta exclud tutunul bineinteles, ca nu l-am indragit niciodata, deci nu-mi ramane decat RABDAREA, aaa.... si poate si PERSEVERENTA,nu
multa bafta si ..........rabdare !!!1 vei reusi!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]