Subiect: Jurnal Allanah
View Single Post
  #388 (permalink)  
Vechi 21 feb 2011, 11:56:23
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Jurnal Allanah

Alla, dar tu nu mai ai nevoie de slabit si o stii prea bine. Plus ca eu, parerea mea, cred ca ti-am mai spus-o, cred ca faci prea mult sport. Tu iti dezvolti f. mult masa musculara care atarna la cantar. Si se vede si in poze treaba asta.
Nu ma intelege gresit, arati f.f.f. bine, dar cred ca ar fi timpul sa te bagi pe alte tipuri de sport, nu banda, bicicleta chestii de genul asta care sa umfle muschii.
Eu as face acum chestii distractive, gen coregrafii, dans, belly-dance(care e chiar super), pilates si probabil yoga si ceva streching.
Si in nici un caz mai mult de 5 zile pe saptamana si mai mult de o ora pe zi.
Nu alimentatia e problema la tine, ci sportul.
Asta e parerea mea sincera si as vrea sa iti spun altceva dar pur si simplu nu sunt genul care sa vina cu dulcegarii doar ca sa nu deranjeze.
Iar sotul tau, ai incredere in el va fi bine, vei vedea. Incearca sa ii scoti si cartea la imprimanta si, in cazul in care cedeaza, da-i-o sa o citeasca. Si chiar daca nu cedeaza, tot da-i-o. Te pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]