View Single Post
  #39 (permalink)  
Vechi 29 apr 2010, 14:56:58
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Deprimarea ma ataca incetul cu incetul

Citat:
Anterior postat de simpatica 81 Vezi mesajul
mama,aseara la teatru imi ghiolaiau matele infiorator..mi-era o rusine.....Cand ama juns acasa in jur de 21.30,am mancat iar ciorba si o branzica fagaras...mult,mult pt seara.Si cantarul arata mai mult cu 500 gr dar sper sa fie din cauza ca maine astept"musafiri" Diseara am hotarat: manac numai grepefruituri dupa ora 7 si gata
M-am apucat sa va citesc jurnalele..am incept cu al Iannei pt ca am observat o scadere spectaculoasa in kg..si il citesc integral..am ajuns la pagina 99Doamne,cata vointa! Si cata rabdare! Trebuie neapara sa ma inspire genul asat de vointa...Si chiar sa cred in asat nu sa incep ziua bine si sa o termin prost.
Ieri m-am uitat la niste poze cu mine facute in wek-end...dumnezeule,sunt imensa! all over the place..cum ar zice Al Bundy.Nu se mai poate!

merci scumpa...vezi ca kilo nu sunt cum trebuie date ca pe mine m-a mintit cantarul aproape un an ...pana am depistat cu plus 5 kg vezi ca ti-am cerut si prietenia daca vrei sa pui poze in album privat ca sa vad eu cat de all over estica am impresia ca nu esti chiar asa "imensa" cum zici

exact ...eu sunt de parere ca mai bine un grepfruit sau o cana cu lapte dupa ora 7... te simti si mai bine a doua zi...nu te mai simti grea

daca tre sa vina musafirii ...sa te astepti si la oscilatii...la mine cateodata arata si cu aprox 2 kg mai mult. SA ai morcovi in frigider neaparat ca sa ai pe ce pune mana daca ai tendinte de rontait in perioada asta.
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]