View Single Post
  #3900 (permalink)  
Vechi 11 mai 2014, 22:10:34
LOREDANA99's Avatar
LOREDANA99 LOREDANA99 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
lore, obisnuieste-te cu vinovatia, vine la pachet cu meseria de mama. jur, nu-mi imaginam ca pot aduna atata vinovatie pentru fiecare vorba pe care as fi putut-o spune altfel, pentru fiecare gand egoist, pentru fiecare senzatie de "nu mai pot!!!!". nu te pot incuraja, eu una nu am invatat sa ma relaxez, mereu simt ca as fi putut fio mama mai buna.
da, fetita stie ca mami are un bebe in burtica, ii da pupic, il iubest/imbratiseaza, dar e evident ca nu constientizeaza. stiu ca o sa fie greu cand o sa fie bebe, deja ma simt vinovata ca o sa trebuiasca sa-mi impart atentia. da, o sa fiu in saptamana 11 vrsta eco, 12 varsta gestationala. o sa fac si dublu-test si am mari emotii, sper sa fie bine.
Sunt convinsa ca va fi bine!
Eu o sa mai merg la dr in sapt 12...daca ma simt bine...si o sa fac intre sapt 12-14 si dublul test....mai era inca unul de anomalii cromozomiale si inca ceva de depistare surzenie/mutenie....asta stiu de la fosta mea dr. Ea era adepta a 1 milion de analize. Si eu vreau sa fac tot ce este necesar, dar ea chiar exagera....pana si sotului meu i-a dat sa faca o gramada....desi "produsul" era deja in burtica...

Pupici, noapte buna, draga mea!
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]