View Single Post
  #3931 (permalink)  
Vechi 13 iul 2010, 21:21:26
LoLy's Avatar
LoLy LoLy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 55
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea III

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul

Loly..am zambit cand am citit..ca s anu-mi imaginez!! tu tii pasul cu ele in italiana?? banuiesc ca da..cred ca limba italiana se invata super usor. Imi doresc tare mult sa invat italiana..
Ehei,Cami draga,italiana e floare la ureche si n-ar fi nici o probl daca ar vb in it,dar se vb dialect,care nu are nimic de impartit cu italiana,pt ca e un mixt intre greaca si nu stiu ce si e asa de stalcita ca nu mi-ar ajunge 2 vieti ca s-o vb,desi inteleg tot,n-o vb:eu le rasp in it si cum ai deschis gura in it toata lumea stie ca nu esti de aici.Dialectul difera de la un sat la altul si nu de la oras la oras:nici ei nu se inteleg intre ei,decat in it.
In orasul meu se vorb 3 dialecte,dupa categ sociala si fiec cum isi deschide gura ei intre ei isi dau seama din care parte a orasului provine (deja si eu )


P.s. tu cum de nu stii it,nu ai spus ca ai locuit aici?!



Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Sincer, nu te pot ajuta cu cafeaua, eu nu beau deloc. Fetele stiu mai bine. Magda din cate stiu eu o bea si pe a doua, decofeinizata. A fost o data o discutie despre cicoare, cica ar avea IG mare, dar nu stiu sigur.
Fetele care beau a 2-a cafea sunt cele care au tens prea mica si le scade asa de tare dupa masa ca au nevoie pt a putea sta in picioare si pt a nu avea dureri de cap,dar daca tu nu ai aceasta probl eu nu te sfatuiesc s-o bei pt ca si eu am simtit pe propria mea piele ca pana am baut cafea ma impiedica sa slabesc
Nu cafeaua de cicoare are IG mare,ci cea de orz
Oricum deciderea este a ta.Tu treb sa stii ce e bine si ce nu pt tine