View Single Post
  #397 (permalink)  
Vechi 24 apr 2010, 00:12:17
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg

Citat:
Anterior postat de ailimac Vezi mesajul
uffffffffffff, ce fericita sunt! In sfirsit am reusit!! si nu era atit de greu.....
Buna inca o data! Am vrut doar sa zic ca m-am inregistrat pe site in Martie...atunci aveam 63kg, dar ma chinui sa slabesc de prin ianuarie (aveam 66kg). Azi , la 24 aprilie cintaresc 62kg. Scopul e sa dau jos 10 kg de grasime, ca sa pot sa scap de celulita aceasta inestetica...dar nu prea reusesc, nu am o stabilitate...dau jos 1kg, apoi intr-o saptamina pun la loc 2kg. Nu stiu ce nu fac corec. Am pus pe forum si un meniu de al meu ca sa puteti sa-mi spuneti unde este greseala. Nu afirm ca zilnic maninc astfel. ( o zi manic 100calorii, in alta zi pot minca 1500). Ma simt ca sunt flaminda mereu. si ca sa nu maninc mincare grasa, infulec la mere...uneori si 10 mere frumusele le pap pe zi..... Ajutati-ma fetelor!!!
Buna si bine ai venit printre noi
M-am uitat pe meniul tau si am cateva remarci

Mic dejun: este ok, dar se poate si mai consistent

Gustare 1 : nu-i bine, gustare inseamna mancare si de obicei fructe (un mar, un kiwi, o portocala, etc) sau seminte si nuci (fistic, migdale, seminte, nuci, etc, nu multe)

Pranz:
Fructele (ananasul in cazul tau) trebuie mutat la gustare, nu se amesteca cu alte alimente.
Painea nu trebuie combinata cu carne, de obicei, incearca sa mananci paine la micul dejun

Gustare 2: este bine, dar mai poti varia cu ceea ce ti-am propus la gustarea 1

Cina: Fulgii de ovaz pastreaza-i doar pentru mic dejun.
Seara se mananca salate, peste, branza de vaci slaba, iaurturi fara zahar, simple... etc

Cam atat
Si trebuie sa fii cat de cat constanta la calorii, nu e chiar recomandata diferenta mare de la o zi la alta Stabileste-ti un numar aproximativ si de ala te tii

Asteptam maine meniul tau sa vedem cum iti iese

Mult succes in lupta cu kg
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii