View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 02 sep 2012, 10:28:43
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Alexutza2012

Buna!

Eu am scapat de ceva vreme de kg in plus, dar m-am aflat acum cam 1 an in aceesi situatie cu tine, atunci cand m-am angajat. Eu sunt mai norocoasa, ajung la 17:00 acasa, dar incep si eu tot la 8:00, ceea ce inseamna ca in fiecare dimineata sunt in picioare la 6:30-6:45. Uneori ajung obosita acasa de nici nu mai stiu pe ce planeta sunt. Dar, contrar parerii generale, dupa sport ai mai multa energie. Nu e nevoie sa te chinui din cale-afara, doar sa faci 30 de minute de miscare de 3-4 ori pe saptamana. Ia in calcul ca ai si weekendul, deci 2 zile, daca mai faci si de 2 ori in timpul saptamanii e perfect.

Cat despre dieta, pentru paine exista inlocuitor pentru inceput, inlocuieste zaharul cu miere/indulcitor stevie/sirop de agave si redu consumul de alimente dulci. Zici ca bei suc, incearca sa bei un ceai de fructe in loc de suc. Cat despre mesele dezorganizate, cel mai bine e sa-ti gandesti un meniu de seara pentru a 2-a zi. Iar cina trebuie sa fie usoara, gen o salata cu putina carne, o mancare usoara, o supa.