View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 29 oct 2014, 11:56:38
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Wana - here i go again....

Buna!

Nu tin minte daca ne-am mai cunoscut pana acum, dar te inteleg perfect si stiu ce inseamna sa ai atatea kg cu care sa te lupti. Eu inca un am meniuri exemplare, dar daca imi permiti si te intereseaza, as avea niste sfaturi legate de meniu tau:

Mancarea in sine pare ok, dar nu ar trebui sa combini carnea cu cartofii (sa eviti, pe cat posibil, combinatia de proteine cu carbohidrati). De asemenea, e foarte bine ca mananci fructe, dar ideal e sa le mananci pana in ora pranzului. Seara nu sunt deloc bune, pentru ca au multa fructoza si carbohidrati pe care nu le mai consumi daca la 2-3 ore mai tarziu te culci.

Ideale seara sunt proteinele cu un pic de legume, si ciorba e foarte buna si satioasa.

Sper ca nu te-am deranjat cu interventia mea. Imi e dor de zilele bune de pe forum cand era mai animat si aveai cu cine vorbi - iti voi mai face vizite daca imi permiti!

O zi buna si spor la treaba!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
LOREDANA99 (31 oct 2014), Nevrotiq (06 nov 2014), Wana (29 oct 2014)