Subiect: Jurnal Laura
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 21 aug 2009, 14:38:40
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Laura

Citat:
Anterior postat de Rusu Laura Vezi mesajul
Salutare tuturor!!!
Numele meu e Laura si in sfarsit mi-am luat inima in dinti si mi-am inceput un jurnal. Am tot studiat jurnalele voastre si mi-am dat seama k incepand unul imi va fi de folos in drumul meu spre 'slabuta din mine'. Sper din tot sufletul sa reusesc avand in vedere esecurile mele nenumarate din trecut care au avut k rezultatat o luare mult mai mare in greutate, intrecand cu mult kg pe care le aveam la inceputul acestui sir mare de curi de slabire!
Sper sa ma ajutati si sa ma criticati ori de cate ori este nevoie pt a indrepta orice greseala din drumul meu!
Nu tin un regim anume, dat fiind faptul k sunt arhisatula de toate dietele si recunosc faptul k nu ma pot tine strict de program asa k am ales un regim de 1000 kcal maxim. (sper k am ales bine)
Nu sunt inca hotarat cum voi scrie jurnalul, dar cred k impreuna cu voi..voi reusi!
Sportul nu e o problema deoarece in fiecare zi fac miscare: sala minim 1h 30 min din care 1h este strict cardio, acasa mai fac abdomene, stepper fara maini, urc starile de n ori pe zi, curatenie,etc (stau la casa ceea ce implica multa munca=curatenie)
Citind multe articole am observat k un masaj anticelulitic m-ar ajuta asa k mi-am luat o crema de la elmiplant si am inceput sa imi fac zilnic un masaj
si sa incepem...
Mic dejun:
1 felie de paine neagra de casa prajita cu foarte putina branza feta
1 cana cafea cu putin lapte(max 20 ml) si o lingurita de miere
1 ceai neindulcit


sper k e bine revin cu pranzul si cina spre seara
va pup
Buna Laura vad ca ti-ai facut jurnal

Un inceput bun, acum sa te tii de treaba, daca simti ca nu mai poti si vrei sa renunti,
vino aici si spune-ne, vei vedea cate fete iti vor sari in ajutor.

Toate am trecut si inca trecem prin astfel de momente depresive dar asta nu trebuie sa ne abata din calea noastra

Eu zic sa mai urci pana la 1200-1400, daca mananci de pe acum 1000 de kcal ce vei face la mentinere?!
Eu sunt acum la mentinere si mananc 1000-1100 de kcal si nu m-am ingrasat.

Ma bucur tare mult ca faci sport este un mare plus si cu siguranta te va ajuta sa ajungi la greutatea pe care ti-o doresti

Eu zic sa mananci mai consistent la micul dejun
Altfel risti sa concentrezi marea parte a caloriilor in a doua jumatate a zilei

Citat:
Anterior postat de Rusu Laura Vezi mesajul
Gustare 1: o mini salata dintr-o rosie si un castravete
Pranz: o portie maricica de supa de vita slaba cu pastai(aprox 400ml) si o jumatate de felie de paine neagra de casa

Dar oare ce sa mananc la cina?
Peste la gratar cu legume, sau branza de vaci degresata cu lapte batut, iti mai trebuie si proteine intr-o zi, si acestea sunt niste surse bune de proteine
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii