View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 29 mar 2009, 15:35:10
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Roxie Vezi mesajul
Multumesc pentru vorbele frumoase esti o dulce si imi place la nebunie site-ul tau! Am sa ma mai gandesc la retete, dar sincer nu prea gatesc. Consum mai mult crud si cat mai simplu: legume, fructe, carne de pui, peste, iaurt si lapte degresat. Nici timp nu am asa ca mai tot timpul salatele si gratarul facut simplu ma salveaza. Din pacate incep sa ma cam satur de atat de multa lipsa de varietate
Merci si tie pentru cuvintele de lauda Ma stradui sa ajut cat mai multa lume. Si sunt sigura ca imi va reusi.
Te cred ca te cam plictisesti de la mancarea asta, sa mananci acelasi lucru zilic devine foarte frustrant si obositor.

Pacat ca nu ai mai mult timp sa iti gatesti tot felul de chestii dietetice, sunt atat de multe retete gustoase incat uiti ca tii regim. Macar in week-end gateste-ti cate ceva bun, nu as vrea sa renunti. Uite iti recomand o reteta, este pur si simplu dementiala.

iei o tava, o tapetezi cu folie din aluminiu, primul strat sunt morcovii taiati rondele, deci intinzi ca pe un covor morcovii cat sa acopere fundul si inaltimea sa fie de 2 degete, next iei ceapa taiata rondele, si la fel intinzi un covor, pe urma tai rosii rondele iar un covor intr-un strat doar, next felii de peste (preferabil salau, cod) si ultimul strat iar rondele de rosii si totul uns cu smantana, nu trebuie multa, asa cat sa se faca un sos in care se vor coace toate acestea ingrediente. a bineinteles intre straturi sare si piper, sau alte condimente, patrunjel, etc.
dap, si se da la cuptor pt vreo 45 minute, iese ceva nemaipomenit, ca o tarta, smantana va forma cu sucul din rosii si morcovi un sos dulcic si tare bun. e un fel de lasagna daca fac o comparatie.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat