View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 16 sep 2009, 14:08:40
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: SOS!!! Despre slabitul care devine obsesie!

Citat:
Anterior postat de Creizilup Vezi mesajul
Habar nu aveam ce este proAna...am cautat si nu pot spune ca m-am lamurit foarte exact. In mare, am inteles unde este problema. Femei plinute au existat intotdeauna, insa pana acum nu aspectul fizic definea o persoana, ci ceea ce avea in cap si in suflet. Astazi, mediatizarea unor "corpuri", pentru ca unele dintre ele asta sunt, duce in randul femeilor mai ales, la dorinta de a fi ca ele. Daca ele sunt societatea, vreau si eu sa fac parte din societate. Cam asa ajung sa gandeasca cele care sunt dispuse sa adopte cele mai riscante metode de slabit, numai ca sa devina "sociale"... Si de aici...potopul
Creizi proAna inseamna infometare, sau limitare drastica a mancarii, pana la nemancat
acum cand imi aduc aminte imi pare rau ca nu aveam mintea de acum, cate fete as fi putut salva, erau cu miile pe site-uri proana, din toata lumea si toate se mandreau cu inca o zi in care nu au mancat nimic si au slabit nu stiu cate kg
printre ele am fost si eu
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat