Subiect: Jurnal Izabell
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 23 nov 2010, 15:15:42
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Izabell

Citat:
Anterior postat de Izabell Vezi mesajul
Azi am inceput (in sfarsit!) sa fac exerciti..Am facut ceva exerciti cam o jumatate de ora si am simiti ca nu mai potbanuiesc ca e din cauza ca nu sunt obijnuita sa exersez...sper ca treptat sa pot exersa mai mult fara sa obosesc asa repede...aaa si am inceput sa tin un meniu...dupa ce am terminat cu meniu cica am mancat numai in jur la 700 de calorii...dar cred ca am mancat mai mult de atat...doar ca nu am pus cantitatea corecta...inca nu stiu exact cam cat e fiecare aliment pe care il consum
Buna Izabell si bine ai venit!Cu timpul te vei obisnui si cu sportul,insa la inceput sa nu te fortezi,fa cat potiSi in nici un caz nu manca mai putin de 1000 de calorii,ba chiar ti`as sugera 1200 de calorii ca sa ai de unde sa scazi cand stagnezi.In al doilea rand greutatea la care vrei tu sa ajungi este foarte mica.Eu zic ca undeva la 53 de kg,nu mai putin de atat,este de ajuns,altfel devii subponderala.Stiu,si eu am IMC mic si ai sa te gandesti ca la ce te cert cand si eu sunt la fel,insa eu nu am vrut sa ajung chiar asa slaba si vreau chiar sa mai ma ingras putin,deci asculta un sfat de la cnv care stie!Mult succes
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]