Subiect: Jurnal Irene
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 09 ian 2011, 21:47:21
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Irene

Citat:
Anterior postat de IreneB Vezi mesajul
Buna Licurici,si bine ai venit in casuta mea!
Sincer la paine mi-as dori sa pot renunta de tot,ca daca stiu ca am voie,e posibil sa exagerez putin!
Cu dulciurile o sa fie ingrozitor de greu,mananc f multe dulciuri de cand ma stiu,si probabil ele sunt cauza kilogramelor in plus.
Sport da,o sa fac.Martea si joia voi merge la aquagym,iar in celelalte zile la alergat.Daca e prea frig pentru alergat,o sa fac acasa cate un program de Tae Bo sau Pilates,si niste exercitii foarte eficiente pe care mi le-a recomandat o profesoara de sport.
De maine o sa vad cata vointa am cu adevarat.
Daca as fi acasa ar fi mai usor sa ma tin departe de dulciuri si prostioare,dar la scoala sunt foarte tentata de toate minunatiile de pe la magazin.
Si cu micul dejun e o problema,invat dimineata si nici nu prea pot manca imediat ce ma trezesc.
Cu timpul o sa am un program mai bine pus la punct si o sa imi fac timp de tot.
Ce imi recomandati sa mananc la scoala,la gustare?
Multumesc mult!
hey ma bucur sa aud ca faci sport
dar sper ca nu zilnic,macar o zi pe saptamana sa iei pauza,sa'i dai corpului o zi de repaus sa nu te suprasoliciti
neaprat sa iei micul dejun,e cea mai importanta masa a zilei,daca papi micul dejun nu esti tentata sa papi mai mult in restul zilei
ehh nu'i usor dar nu e nici imposibil,la scoala pur si simplu nu te mai du la magazin,iar daca in pauza te serveste cineva cu ceva,incerca sa zici nu,incet incet te vei dezobisnuii
ca si gustare iti recomand:iaurt simplu sau fructe(un mar,cateva mandarine,o portocala sau o banana mai mica-da nu prea des),de asemenea si alunele sau nucile crude(in jur de 15-20 alune sau 10 nuci) sunt gustari care tin de foame
cu multa placere
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828