Subiect: Jurnal Dana P.
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 11 feb 2011, 19:00:53
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dana P.

Citat:
Anterior postat de danapop Vezi mesajul
Hmm...sa incep cu ultima intrebare. Da, acum am voie sa fac cam orice fel de activitate fizica doar ca rezistenta mea fizica s-a cam dus pe apa sambetei...dupa 15 min de aerobic gafai mai ceva decat o locomotiva de pe vremea lui Cuza. Plus ca ritmul meu cardiac ajunge undeva la 140 ceea ce nu e tocmai ok...si sunt nevoita sa ma opresc pentru ca...mai bine cu cateva kg in plus decat cu un AVC in palmares. Recunosc insa ca nu am facut in fiecare zi sport pentru a-mi creste rezistenta treptat. Asta ar fi primul lucru pe lista mea care se intituleaza "De facut...".Alimentatia mea la ora actuala este destul de nesanatoasa. Foarte gustoasa de altfel, dar nesanatoasa. In tineretile mele mai tineam dieta disociata pentru scurt timp pentru ca, cum spuneam, intr-o saptamana dadeam jos kilogramele care ma incomodau . Acuma nu as mai putea si la cate kg am de dat jos nu ar fi o alegere prea inteleapta pentru sanatatea mea. In ultimul an, m-am orientat spre Montigniac. Cred ca asta mi se potriveste cel mai bine. Teoretic stiu ce trebuie sa evit, cate mese ar trebui sa mananc, etc...cu practica e mai greu pentru ca imi place foarte mult sa gatesc si sunt o gurmanda de felul meu. Ceea ce imi lipseste acum este vointa, am nevoie de cineva cu care sa fac drumul asta. Am nevoie sa vad ca altii pot si ca se poate...Si ca o gluma, cred ca am nevoie de alt sot...pentru ca al meu ma place asa cum sunt, ma vede frumoasa oricum si nu a comentat niciodata nimic in privinta kilogramelor pe care le-am tot adunat. Si nu m-a incurajat niciodata cand am mai inceput cate o cura de slabire...pe principiul "bine ca esti sanatoasa"...ca frumoasa nu mai sunt de mult! Cam asta e despre mine...
Nu conteaza rezistenta fizica, nici un incepator nu o are, dar ti-o "construiesti" pe masura ce practici sportul.

Apoi, nu e obligatoriu sa faci aerobic, exista si sporturi mai calme, callanetics, pilates... sunt la fel de bune.

Montignac ar fi o alegere buna

Iti dau un exemplu de vointa Alina82 – Slabuta 2011 - Slabute.ro
In comunitate gasesti inca cateva mii astfel de exemple

Orice se poate, trebuie sa iti doresti cu adevarat aceasta schimbare
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii