View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 15 aug 2011, 09:54:28
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit re: Jurnalul unei viitoare bunici - Carmen789

Citat:
Anterior postat de Carmen789 Vezi mesajul
Multumesc pentru primire.Regimul nu este o dieta anume.Vreau sa combin alimente accesibile ca pret dar cat mai sanatoase Acum pentru c e sezonul legumelor ma voi axa pe salate combinate cu proteine.Deja am in minte programul zilei de maine.Va fi grea pentru ca eram obisnuita sa mananc cam orice chiar si atunci cand nu imi era foame.Imi spuneam ca viata e grea si nu are rost sa ma stresez cu ce bag in gura.Dar gata,m-am saturat sa obosesc,sa ma simt tot timpul deprimata sa port in spate kg care nu-si au rostul.Tu ce dieta tii?
Eu tin dieta monica ramirez momentan. Se tine cate 10 zile - e cu multe proteine si putini carbohidrati. Suna bine. Sa incerci, daca vrei, sa iti introduci alimentele in calculator, sa vezi si cam cate calorii mananci si cate consumi, e foarte bun ca sa iti dai seama unde gresesti cand gresesti.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]