View Single Post
  #40 (permalink)  
Vechi 15 apr 2012, 20:45:45
WhiteAngel's Avatar
WhiteAngel WhiteAngel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Dereglari menstruale dupa dieta

Citat:
Anterior postat de Lissael Vezi mesajul
Eu nu mai am menstruatie de an (vine doar cu pastile).Am fost diagnosticata cu anorexie desi mancam in jur de 1400 de kcal zilnic (doctora mi-a spus totusi ca e extrem de putin , dar altfel cum as fi slabit ?! ).

Acum am o greutate normala, arat normal, mananc normal(bineinteles fara fast food, sucuri, si dulciuri . Nu am exclus painea , mananc zilnic 1 sau 2 felii mari(cu seminte, neagra).

Am citit ca sportul poate duce la dereglari din cauza ca nivelul de testosteron (specific barbatesc ) creste.

Dpdv. hormonal totul e ok conform analizalor..tot ce putem face e sa asteptam.Aproape ca m-am obisnuit cu ideea...
offf imi pare rau
eu trebuia sa ma duc sapt trecuta dar nu a mai putut doctora si mi`a zis sa vin dupa Pasti .. deci inca mai astept ... sper sa nu fie ceva grav totusi
si e vb de orice fel de sport? sau de ex fitness, aerobic, s.a .. ?
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat