View Single Post
  #40 (permalink)  
Vechi 16 ian 2015, 20:11:05
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit re: Jurnal pentru un nou inceput - Jurnal Sabine_28

Buna fetelor,
Vin aici cu noutati dupa 5 zile de dieta de la nutritionist: am slabit ceva, vad duminica exact cat, dar rezultatul nu merita efortul, pt ca dupa doar 4 zile de regim mi-a venit ciclul mai devreme cu 2 sapt decat trebuia, ceea ce nu mi s-a intamplat in viata mea....sunt furioasa, stau si ma intreb cum de unii oameni care pretind ca vor binele pacientului pot sa dea un asemenea regim, foame curata. Dar probabil ca eu sunt de vina, ca m-am apucat de asa ceva.
Am hotarat ca de acum sa tin un regim bazat pe combinarea corecta a alimentelor, sa renunt o perioada la paine si dulciuri, si sa fac sport cat pot de des. Imi doresc sa fiu o mireasa slabuta, dar sanatoasa, nu bolnava si sa nu ma pot tine pe picioare de foame
Pupici si wk placut! :*
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui Sabine_28:
anqutz (17 ian 2015), butterfly30 (16 ian 2015), Laura (16 ian 2015), lidiuta (17 ian 2015), VentoFreddo (27 ian 2015)