View Single Post
  #41 (permalink)  
Vechi 21 iul 2011, 11:22:22
mmm's Avatar
mmm mmm este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: London, Anglia
Date: 166cm, 78.9kg
Mesaje: 116
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011

Citat:
Anterior postat de Dydee21 Vezi mesajul
Cu placere Daca nu-ti place cioco neagra atunci nu manca ,cum vrei tu...Eu zic ca in zilele cand faci sport iti poti permite sa mananci un pic mai mult dar nu prea mult..si mai e o chestie..sunt anumite condimente care ajuta la slabit si e recomandat sa le folosim

Salvie-carne de pui,vita,peste,sos pt paste
Sofran-peste,orez

Scortisoara-betisoarele de scortisoare se pot pune in apa pt ceai in timp ce fierbe iar scortisoara pudra se poate folosi cu iaurt sau fructe
Busuioc-supa,peste,branzeturi,rosii
Piper-merge la orice
Chilli
Chimen-semintele de chimen se pot folosi in salate
Ghimbir-peste,cartofi
Nucsoara-sufle de legme,pui,cartofi,sosuri
Cimbru-sos,supa,cartofi
Curcuma(turmeric)-orez,paste,supa,sosuri (se poate gasi in magazinele naturiste,la supermarket n-am gasit)
Oregano
Cuisoare
Ardei iute

si mai e si usturoiul care ajuta la slabit

Eu ma gandeam sa le amestec pe toate si sa pun in mancare de cate ori gatesc sosuri pt pui sau paste,orez,cartofi etc...

bune sfaturi, dar nu mi se pare chiar asa usor de urmat ca nu-mi plac.....
azi mi-am pus niste scortisoara pudra in iaurt, e ok dar eu tot la orez cu lapte ma gandesc cand aud de scortisoara
aaa, si sa va povestesc de condimentele astea... la un moment dat am gasit dieta lui Beyonce, lamaie, piper chayenne si sirop de artar..... la un moment dar am uitat lingurita in cana cu licorea respectiva si s-a dezintegrat nu de tot, dar nu mai are luciu, oare ce efect or avea asupra corpului
Răspuns cu citat