View Single Post
  #4127 (permalink)  
Vechi 25 iun 2013, 13:20:43
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de mara_merkel Vezi mesajul
Buna Claudia,

De ieri sunt sunt cu rusii pe cap si sunt fericita ca am trecut cu brio de PMS.
Cred ca m-au ajutat foarte mult suplimentele care le-am luat(multivitamine, Mg+Ca,Omega 3 si Spirulina) si faptul ca nu mi-au lipsit in nicio zi legumele si fructele.Acum am inceput sa iau si Chlorella (alga verde unicelulara) si ma simt super ok.

Sigur o sa treaca si la tine PMs fara prea multe abateri daca te tii de planul alimentar + suplimente.Mananca cat mai multe legume verzi,cred ca ajuta.O alta chestie care cred ca ma ajuta cu poftele sunt sardinele.Eu cumpar sardine in ulei,le scurg si le mananc cu lamaie sau otet si ceva garnitura de legume verzi.Sunt foarte satioase!!!

Da...Body Attack e super high intensity .Mai intensiv decat Combat , intr-adevar.
Imi plac amandoua ,dar totusi prefer Combatul pt ca ajuta si la psihic.Mi-ar placea sa fac Combat cu lovituri intr-un sac inloc de lovituri in aer. Ar fi super fun!!

Nu sunt la platou doar ca eu slabesc doar in primele 2 saptamani ale c.m,dupa care urmeaza 3 saptamani in care pun kg. In cel mai bun caz daca stagnez e de bine,inseamna ca defapt slabesc dar nu se vede din cauza apei retinute.
Poate ar trebui sa las ciclizarea caloriilor pt atunci cand o sa stagnez intr-adevar.
Cred ca pana la urma o sa continui cu 5 zile 2000 kcal si 2 zile peste 2000 kcal asa cum am facut pana acum.Ritmul cu care slabesc acum e destul de ok.Mai bine sa nu grabesc procesul de slabire.
Multumesc ca mi-ai deschis ochii. Am sa-mi trimit fluturasii din cap la plimbare.

O zi frumoasa!
hihihi ma bucur ca te-am putut ajuta, involuntar
Nu a inteles f bine.. cand pui kg? Inainte sau dupa cm?
Da e o alegere smart sa lasi cilcizarea ptr cand stagnezi.. Lasa sa fie asta as-ul din maneca
Am vazut ca ai dat 1 kg jos, acusi acusi ajungi la mult doritele 60 de kg.. Poate ne pui si niste poze?

Apropo de alimentatia de la PMS, am citit si eu ca sardinele sunt recomandate, de fructe si legume proaspete nu mai zic..
Eu oricum mananc zilnic si fructe si legume, mi-am facut o lista cu alimente bune ptr PMS gen kiwi, grapefruit, portocale, lamai, telina, usturoi, varza, conopida, spanac si o sa incerc sa mananc multe din astea.

Chlorella zici? Ce proprietati are? De fapt pot sa ma uit si singura pe net
Ca+Mg oricum am, o sa bag si niste Fier si mai am niste capsule naturale de la Fares cu spirulina si Hoodia, ptr controlul apetiului.
A, si mai am si pudra proteica cu care imi merge tare bine.. E satioasa si ma tine satula vreo 3 ore..

Ms de sfaturi! Pupici!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
mara_merkel (25 iun 2013)