Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4121 (permalink)  
Vechi 25 iun 2013, 12:21:41
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de miris Vezi mesajul
O zi frumoasa de Sanziene!

Multumesc mult scumpa doamna profesoara!
Ce mai faci? din pacate nu am avut vreme sa te mai vizitez in jurnal O sa imi iau revansa intr-una din zile

Pupici!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
miris (27 iun 2013)
  #4122 (permalink)  
Vechi 25 iun 2013, 12:37:43
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de bluelf Vezi mesajul
Hello, Claudia! Iar trec pe la tine.

Și iar cu întrebări...

Știi ce aș vrea să știu? Cam care era meniul tău când făceai CHLX... sau care e meniul tău în general de dă rezultate așa de bune....
Cu mare drag iti raspund la intrebari

Hmmm meniul meu.. pai cand am inceput, am incercat low carb, ajunsesem la 53.5, dar evident, am pus la loc.. crabs cravings si-au spus cuvantul si am avut niste eipsoade de mancat mute porcarii.. Deci nu iti recomand..

Acum mananc cam ce am prin casa Am grija ca dimineata sa am mereu fructe, sa imi fac shake din ele la care adaug 25 de g de pudra proteica, sau iaurt si seminte de chia, sau ce seminte mai am prin casa.
Apoi daca mi se face foame intre md si pranz mai mananc ceva fructe.. La pranz mananc legume multe + ceva carne slaba, sau peste, branza, supe crema cu niste paine integrala.
La gustare mananc oleaginoase, nuci cu stafide, migdale crude, sau imi fac muffin la microunde din ou, pudra proteinca, praf de copt, cateva fructe si esente..
Mai mananc branza proaspata de vaca cu fructe proaspete, fructe uscate.
Iar la cina daca imi e lene sa gatesc mananc salate (mari, gigantice ), daca am ciorba, mananc ciorba cu o felie de paine..

Ti-am zis ca mananc cam ce am prin casa, si am grija sa mananc carbohidratii in prima parte a zilei..
Eu mi-am mai salvat din meniuri in calculator, daca vrei poti sa te uiti, asa orientativ.

Important e sa nu astepti sa ti se faca foarte foame, ptr ca atunci aven tendinta sa mancam orice ne iese in cale..
Mananca din 3 in 3 ore, la ore fixe.. Atata timp cat mananci corect si mai faci si sport, rezultatele vor aparea.
A si sa nu cumva sa mananci prea putin, stii asta da?

Sper ca te-ai lasat de Dukan

Te pup!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
bluelf (27 iun 2013), mara_merkel (25 iun 2013), Michelina (25 iun 2013), miris (27 iun 2013)
  #4123 (permalink)  
Vechi 25 iun 2013, 12:46:09
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de danyella2008 Vezi mesajul

Acum am studiat mai bine Build chest & tris...pfff...sunt curioasa cum o sa ma descurc ..am zis sa incep cu 4, 5 si 6 kg la piept si 2, 3 si 4 kg pt triceps...insa nu stiu daca ma tin mainile ))))...tu aprox cu cat ai inceput ? ...
Mie imi convine sa lucreze bine bratele ..eu am bratele mai groase..sau cel putin asa le vad eu...Si abdomenul ...de picioare si fund sunt relativ multumita...dar intotdeauna e loc de mai bine
Pai cu mingea o sa vad eu...ma gandeam ca la ex pe care ei le fac la banca dreapta..sa pun doua scaune...dar cum sa improvizez la ex facute cu banca inclinata?..tu cum le faci?...faza cu mingea e ca nu am unde sa o tin asa umflata..dar daca trebe gasesc eu un loc pe undeva

Si eu tot STS am descarcat...iti trebe ceva banca..dar vad ca au ceva mai special, nu banca obisnuita de abs, greutati, banda elastica, minge si benzi elastice ce pot fi folosite in loc de greutati... faza e ca nu te indruma, ca si Chalean, daca iti lipseste ceva cum ai putea efectua exercitiul...poate il incercam dupa BB
Buna Dani!
Eu exercitiile la banca le fac jos pe saltea, sau in picioare (de ex reverse fly sau alea ptr spate)..
Cat despre greutati, eu de ex la piept, chest press fac cu 8 kg /gantera seriile de 15 si 12, si cu 10 kg/gantera seriile de 8.
eu nu cresc mereu greutatile la fiecare serie, depinde de cum ma simt in momentul respectiv... Mai reduc din timpul de schimbat greutatile si fac cu aceleasi greutati.. Oricum ai sa vezi ca la sfarsitul workout-ului o sa fii rupta
La inceput am facut si eu fix cum zicea Sagy, dar pe parcurs am mai improvizat.
La piept am facut cu 4,6,8 si eu si triceps 4 si 6 kg.

Te-ai uitat la Build Legs? Ala mi se pare cel misto si cel mai greu..
Eu am intrat in sapt 3 din Block 2 - Bulk si cred ca sapt viitoare ma duc direct in Block 3 Beast, for the sake of faster results
As vrea sa trag tare atsea 2 sapt cat mi-au mai ramas p[ana plec la mare.. Probabil ca o sa introduc si cardio mai mult, acum sper sa am si timp ..

De abia astept sa faci si Beast Cardio.. You'll se why
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
danyella2008 (25 iun 2013)
  #4124 (permalink)  
Vechi 25 iun 2013, 13:04:41
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Chiar ca ai rezultate de invidiat. Am sa-ti urmaresc mai cu atentie meniurile - eu sigur gresesc pe undeva ca nu mi se pare ca mananc mult dar nu dau jos deloc.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
Kclaudyia (25 iun 2013)
  #4125 (permalink)  
Vechi 25 iun 2013, 13:08:22
mara_merkel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Hey Mara!
Ma bucur ca ai trecut cu bine peste PMS.. la mine cam pe la sf saptamanii trebuie sa inceapa..
Da, si concursul e un motiv in plus sa ne vedem de treaba..
M-am uitat si eu putin peste Boddy Attack si e misto, e f energic.. Cred ca e mai fain decat Combat..

Sa stii ca am facut si eu chestia cu ciclizarea caloriilor cand eram la platou si a functionat.
Eu am mai facut si ciclizare a carbilor, o zi high carb, una low, una moderata.. Dar tu de ce vrei sa le ciclizezi? Esti la platou?
Atata timp cat mananci destul si esti ok, nu are de ce nu fie bine..

Pupici si de la mine!
Buna Claudia,

De ieri sunt sunt cu rusii pe cap si sunt fericita ca am trecut cu brio de PMS.
Cred ca m-au ajutat foarte mult suplimentele care le-am luat(multivitamine, Mg+Ca,Omega 3 si Spirulina) si faptul ca nu mi-au lipsit in nicio zi legumele si fructele.Acum am inceput sa iau si Chlorella (alga verde unicelulara) si ma simt super ok.

Sigur o sa treaca si la tine PMs fara prea multe abateri daca te tii de planul alimentar + suplimente.Mananca cat mai multe legume verzi,cred ca ajuta.O alta chestie care cred ca ma ajuta cu poftele sunt sardinele.Eu cumpar sardine in ulei,le scurg si le mananc cu lamaie sau otet si ceva garnitura de legume verzi.Sunt foarte satioase!!!

Da...Body Attack e super high intensity .Mai intensiv decat Combat , intr-adevar.
Imi plac amandoua ,dar totusi prefer Combatul pt ca ajuta si la psihic.Mi-ar placea sa fac Combat cu lovituri intr-un sac inloc de lovituri in aer. Ar fi super fun!!

Nu sunt la platou doar ca eu slabesc doar in primele 2 saptamani ale c.m,dupa care urmeaza 3 saptamani in care pun kg. In cel mai bun caz daca stagnez e de bine,inseamna ca defapt slabesc dar nu se vede din cauza apei retinute.
Poate ar trebui sa las ciclizarea caloriilor pt atunci cand o sa stagnez intr-adevar.
Cred ca pana la urma o sa continui cu 5 zile 2000 kcal si 2 zile peste 2000 kcal asa cum am facut pana acum.Ritmul cu care slabesc acum e destul de ok.Mai bine sa nu grabesc procesul de slabire.
Multumesc ca mi-ai deschis ochii. Am sa-mi trimit fluturasii din cap la plimbare.

O zi frumoasa!
__________________
The difference between reaching your goal and not reaching your goal is equal to the difference between doing and trying.

"If you fail to plan,you are planning to fail"
Benjamin Frenklin
Acest membru apreciaza mesajul lui mara_merkel:
Kclaudyia (25 iun 2013)
  #4126 (permalink)  
Vechi 25 iun 2013, 13:14:03
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Chiar ca ai rezultate de invidiat. Am sa-ti urmaresc mai cu atentie meniurile - eu sigur gresesc pe undeva ca nu mi se pare ca mananc mult dar nu dau jos deloc.
Buna!

Pai sa stii ca si eu am saptamani cand nu dau nimic jos.. Eu ma bazez mult pr sport, incerc sa fac mereu cate ceva nou, sa alternez antrenamentele.. Ca la mancare chiar nush ce as mai putea schimba si sincer m=am saturat sa ma gandesc intens cum sa combin alimentele astfel incat sa am valori ok ale macronutrientilor.. Asa ca manancat cat de clean pot si ii dau inainte cu sport.

Poate asta e si problema la tine, ca nu mananci mult.. Am sa ma uit si eu la meniurile tale, poate imi sare ceva in ochi
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4127 (permalink)  
Vechi 25 iun 2013, 13:20:43
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de mara_merkel Vezi mesajul
Buna Claudia,

De ieri sunt sunt cu rusii pe cap si sunt fericita ca am trecut cu brio de PMS.
Cred ca m-au ajutat foarte mult suplimentele care le-am luat(multivitamine, Mg+Ca,Omega 3 si Spirulina) si faptul ca nu mi-au lipsit in nicio zi legumele si fructele.Acum am inceput sa iau si Chlorella (alga verde unicelulara) si ma simt super ok.

Sigur o sa treaca si la tine PMs fara prea multe abateri daca te tii de planul alimentar + suplimente.Mananca cat mai multe legume verzi,cred ca ajuta.O alta chestie care cred ca ma ajuta cu poftele sunt sardinele.Eu cumpar sardine in ulei,le scurg si le mananc cu lamaie sau otet si ceva garnitura de legume verzi.Sunt foarte satioase!!!

Da...Body Attack e super high intensity .Mai intensiv decat Combat , intr-adevar.
Imi plac amandoua ,dar totusi prefer Combatul pt ca ajuta si la psihic.Mi-ar placea sa fac Combat cu lovituri intr-un sac inloc de lovituri in aer. Ar fi super fun!!

Nu sunt la platou doar ca eu slabesc doar in primele 2 saptamani ale c.m,dupa care urmeaza 3 saptamani in care pun kg. In cel mai bun caz daca stagnez e de bine,inseamna ca defapt slabesc dar nu se vede din cauza apei retinute.
Poate ar trebui sa las ciclizarea caloriilor pt atunci cand o sa stagnez intr-adevar.
Cred ca pana la urma o sa continui cu 5 zile 2000 kcal si 2 zile peste 2000 kcal asa cum am facut pana acum.Ritmul cu care slabesc acum e destul de ok.Mai bine sa nu grabesc procesul de slabire.
Multumesc ca mi-ai deschis ochii. Am sa-mi trimit fluturasii din cap la plimbare.

O zi frumoasa!
hihihi ma bucur ca te-am putut ajuta, involuntar
Nu a inteles f bine.. cand pui kg? Inainte sau dupa cm?
Da e o alegere smart sa lasi cilcizarea ptr cand stagnezi.. Lasa sa fie asta as-ul din maneca
Am vazut ca ai dat 1 kg jos, acusi acusi ajungi la mult doritele 60 de kg.. Poate ne pui si niste poze?

Apropo de alimentatia de la PMS, am citit si eu ca sardinele sunt recomandate, de fructe si legume proaspete nu mai zic..
Eu oricum mananc zilnic si fructe si legume, mi-am facut o lista cu alimente bune ptr PMS gen kiwi, grapefruit, portocale, lamai, telina, usturoi, varza, conopida, spanac si o sa incerc sa mananc multe din astea.

Chlorella zici? Ce proprietati are? De fapt pot sa ma uit si singura pe net
Ca+Mg oricum am, o sa bag si niste Fier si mai am niste capsule naturale de la Fares cu spirulina si Hoodia, ptr controlul apetiului.
A, si mai am si pudra proteica cu care imi merge tare bine.. E satioasa si ma tine satula vreo 3 ore..

Ms de sfaturi! Pupici!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
mara_merkel (25 iun 2013)
  #4128 (permalink)  
Vechi 25 iun 2013, 13:22:01
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Girls, am pus niste poze cu ocazia a 6 saptamani din BB
Daca va intereseaza, ofc..
Eu inca nu reusesc sa imi dau seama daca sunt diferente vizibile sau nu
Adica in ochii mei parca sunt cat de cat, dar eu sunt subiectiva si poate mi se pare
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
LOREDANA99 (25 iun 2013)
  #4129 (permalink)  
Vechi 25 iun 2013, 13:52:39
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Buna Lore!

Cand vrei sa pleci la mare?
Daca zici ca totul merge bine si ti-ai revenit, sunt sigura ca vei ajunge la mare intr=o forma de zile mari..
Cel mai important e sa iti gasesti echilibrul interior si apoi totul merge struna..
Alimentatia echilibrata + nsport = LOVE
Ma bucur ca ti-au trecut "pasarelele" cu Dukan, low carb si alte minunatii
Bratele mele sunt asa de la ridicat greutati Vb serios.. Daca vrei brate tonifiate iti sugerez sa iti iei niste gantere, de 2 kg sau ma rog, cat poti tu si sa lucrezi cu ele..

Te pup si eu!
Hello

Pai pe la sf lunii Iulie plec in concediu...adica peste exact o luna...
Ma gandeam ca daca tot mananc fructe sa incerc Rina, poate imi stimuleaza si metabolismul, ca nu prea mai reusesc sa slabesc....
Chiar am niste gantere acasa...micute, cred ca au 1,5 sau 2 kg asa...trebuie sa caut exercitii...de fapt am vzt ca la Hip Hop Abs o parte din tipii de acolo lucrau cu gantere in maini...as putea incerca!

Tu cum esti? cand pleci in concediu si unde?
pup!!!
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui LOREDANA99:
Kclaudyia (25 iun 2013)
  #4130 (permalink)  
Vechi 25 iun 2013, 13:57:15
ladyamneth's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Bucuresti It, Romania
Vârsta: 42
Dieta: -
Date: 167cm, 57kg
Mesaje: 3.034
Aprecieri acordate: 1.250
Am fost apreciat(a) de 1.888 ori in 1.156 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Girls, am pus niste poze cu ocazia a 6 saptamani din BB
Daca va intereseaza, ofc..
Eu inca nu reusesc sa imi dau seama daca sunt diferente vizibile sau nu
Adica in ochii mei parca sunt cat de cat, dar eu sunt subiectiva si poate mi se pare
si eu vreau sa te vad
__________________

“Take care of your body. It’s the only place you have to live.” ~ Jim Rohn
ladyamneth, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
ladyamneth, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui ladyamneth:
Kclaudyia (25 iun 2013)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole