View Single Post
  #416 (permalink)  
Vechi 30 sep 2013, 07:22:59
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.891
Aprecieri acordate: 3.744
Am fost apreciat(a) de 3.924 ori in 2.166 mesaje
Implicit Re: Bine ati venit la mine acasa! Mesdames, soyez les bienvenues!

Buna dimineata!
Lidiuta, ai dreptate. Am cautat pe cateva site-uri si sunt fete care cauta colege de apartament (sau chiar de camera, dar eu vreau camera mea). Chiar si agentiile imobiliare au anunturi in acest sens.
Acum 6 ani, cand lucram intr-o agentie imobiliara (ca secretara), colegii mei refuzau sa se implice in astfel de tranzactii, dar la Bucuresti vad ca se poarta.
Pana la urma m-am hotarat ca intai sa astept sa gasesc locul de munca (am aplicat cateva c.v-uri si la unele anunturi cred ca am sanse).
Cand ma va chema la interviu voi dormi la o colega o noapte si cand imi vor da raspunsul clar ca ma angajeaza, abia atunci voi cauta o camera intr-un apartament si daca e cazul voi apela chiar la agentiile imobiliare, chiar daca platesc comision.
Ma gandesc ca degeaba ma stresez de acum pentru ca din cate vad job-ul nu il gasesc asa repede cum imi doream si voi plati o luna/ poate 2 luni degeaba in Bucuresti.
Lidiuta, tu esti o draguta ca de obicei!
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Acest membru apreciaza mesajul lui Q88:
lidiuta (30 sep 2013)