View Single Post
  #42 (permalink)  
Vechi 17 ian 2015, 08:59:33
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit re: Jurnal pentru un nou inceput - Jurnal Sabine_28

Mda, ideea lor cred ca e ca daca slabesc cativa repede vor aduce mai multi pacienti si mai multi bani, ca toata lumea vrea sa slabeasca repede, nu? Eu nu I-am zis ca vreau sa slabesc urgent, ci ca nu reusesc sa ma mentin de obicei. Pana la urma a fost prostia mea ca l-am inceput, am zis ca daca tot am dat banii, sa incerc.
Oricum, voi incerca sa iau ce mi se pare ok din el si sa adaug altceva incat sa fie ok dpdv caloric.
De ex primele 2 zile au fost cu 300 de gr compot fara zahar si 150 gr peste si apoi pauza, sau pi dimineata si apoi cate 200 gr cartofi si 200 legume, apoi pauza, si mai erau cateva zile cu 3 mese, seara cu iaurt cu 30 gr cereale. Eu am mancat mai mult decat era trecut, dar tot putin. Asta era pe 14 zile, apoi mai normal, cu 3 mese pe zi.
Ce mi-a placut ca nu elimina cartofii si orezul integral, dar combinate cu legume, si neprajite, evident.
De sport nimic, nu e adepta spotului Eu o sa fac azi acasa, nu mai am abonament si iarna nu e o solutie pt mine, pt ca mi-e prea frig cand ies de la sala.
Pupici
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat