Subiect: Jurnal Alina82
View Single Post
  #4205 (permalink)  
Vechi 12 iun 2011, 13:21:11
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


Nu e chiar asa. Nu ca nu si-ar da jurnalistii interesul. Dar sa-ti zic o chestie penibila. In timpul crizei au disparult de pe tarabe niste ziare considerate in categoria quality, cu informatii reale in timp ce tabloidele s-au inmultit si au prosperat. Din pacate tot din cauza cititorilor nu prospereaza ziarele de calitate. Si atunci despre ce sa scrii? Prostie vor, prostie li se da. E mult mai interesant ce se intampla in proximitate, mai acel asa-numit "interes uman" decat ce se intampla pe plan politic, sau, mai mult, pe plan extern.

In plus, la noi presa e toata subjugata magnatilor. In ziarul x nu se pomeneste niciodata despre y si arunca constant cu pietre in z pt ca asta e politica ziarului. Multa lume afirma ca jurnalistii ar trebui sa plece de la publicatia aceea, insa peste tot e asa. Si atunci ce faci, nu-ti castigi painea?
Mda presupun k ai dreptate...dar e trist ce se intampla...la tv am renuntat sa ma mai uit pt k numai tampenii de emisiuni sunt...akm o sa renunt si la presa...si ce mai ramane??nik.......
Citat:
Anterior postat de jolye79 Vezi mesajul
Hei, am trecut sa te salut si sa dau de baut ca mi se misca cantarul in directia care trebuie!!!! Vad ca si la tine se duc gramele...Bravo noua! Fug ca am o groaza de treaba azi: merg la plaja, in Olimp...E si o cherhana draguta acolo...

Vreau si eu la plajaaaaaBravo noua k miscam cantarul cum trebuiedistractie placuta si sa faci o baie si pt mine
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......