View Single Post
  #4257 (permalink)  
Vechi 13 sep 2012, 20:31:00
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
O seara buna Simi...din pacate cam toate fetele stau in umbra, fara dorinta...sau mai bine zis cu o piedica in fata ideei de slabit. Dorinta e, dar altele lipsesc. O sa revenim noi la lupta
Sper din tot sufletul sa fie cum spui tu. Uneori ma gandesc la targetul ideal pentru inaltimea mea si mi se pare...imposibil, ce mai...

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul



La alimentatie sunt ca tine.. inca gresesc in fiecare zi cu ceva... si concluzia e clara - slabit doar cu sport si fara dieta nu se poate
Clar. Si dupa ce ca fac sport in gol, am senzatia ca ma si chinuiesc un pic. Sau ca imi bulversez complet corpul - ii fac un bine cu sportul, apoi acopar cu mancare, si o iau de la capat...

Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul
Chiar daca nu iti scriu mereu, la fel si altor slabute, eu va citesc in fiecare zi jurnalul. In ultima vreme am lipsit si din diferite motive si lipsa chefului si a motivatiei nu am mai fost on track cu slabitul.

Este bine ca esti realista in ceea ce priveste viata si ca nu le povestesti tuturor ceea ce gandesti sau ce vrei sa faci. Oamenii nu au intotdeauna cele mai bune intentii, iar daca ideile sau ceea ce vrei tu sa faci este diferit de toti, parerea lor te poate bulversa. Eu sunt, dimpotriva, extrem de deschisa si sincera cateodata si nu ar trebui sa povestesc anumite lucruri.

O sa se produca si pentru noi declickul acela care sa ne puna in miscare. Si eu vreau sa fiu ascutita la fata, sa am bratele subtiri si picioarele frumoase, dar nici macar nu am apucat sa ma mai gandesc la slabit, dar la aplicat

Seara frumoasa si week-end placut fiindca acus vine!pupici
Si eu sunt foarte deschisa, dar in general cu oameni care imi sunt mai apropiati. Adica am cateva colege de care chiar imi e drag si de care sunt mai apropiata. Dar sunt multi oameni carora nu m-as putea confesa inca, si care mai intreaba, din cand in cand, daca stau singura, daca am prieten, etc...si asta ar putea duce la anumite discutii, teoretic, daca le-as da curs.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]