View Single Post
  #4455 (permalink)  
Vechi 23 nov 2011, 08:04:52
laurra's Avatar
laurra laurra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de Lowrah Vezi mesajul
Merci pentru raspuns!
El are de slabit mult, vreo 15 kg, pt el ne apucam...Suntem la inceput, deci trebuie sa slabim calumea
Ideea e ca am noroc macar cu un lucru : ii plac f mult ciorbele si mananca aceasi ciorba atat timp cat este, asa ca acea ciorba de vacuta ma va scapa de vreo 4 pranzuri, si la cina o sa avem peste, sa salata de ton, si salata greceasca..si la un moment dat o sa fac niste snitele...
Am si eu totusi o intrebare : peste afumat care se gaseste in suppermarketuri , este bun?
Si ce sa ii dau eu maine dimineata sa manance?
Lowrah ,bine ai venit.!
Dimineata poti sa-i dai paine integrala sau multicereale cu gem fara zahar la micul dejun glucidic ,oua fierte la cel lipidic ,fructe pe stomacul gol....Spune-ne tu mai bine ce ai in casa.

Nu am mai venit de mult pe la voi.Eu inca ma lupt cu pragul de 75 acum...inca tin cont de Monty cu unele mici modificari.Am inceput sa vad rezultate ....si ce bine e...Am 75.6kg.
Ame ne transmite salutari,e intr-o perioada mai incarcata si nu are timp sa mai intre .O sa revina ea cu forte proaspete si vorbele care te ung la inima.Cred ca de acum in colo o sa fie mai mult trafic pe aici ca vine frigul si stam mai mult pe la casutele noastre.
Am vazut ca se mai organizeaza un concurs.De data asta nu ma mai inscriu pt ca sigur nu as slabi daca ma stiu in competitie.Asa ca mai bine sa fiu relaxata.Va
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de laurra; 23 nov 2011 at 08:16:08.