View Single Post
  #446 (permalink)  
Vechi 21 dec 2012, 03:26:07
ioana22's Avatar
ioana22 ioana22 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 oct 2010
Locaţie: -, Anglia
Vârsta: 31
Dieta: Personalizata
Date: 170cm, 62kg
Mesaje: 9
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Buna Loredana!
Eu nu sunt chiar 'noua' p acest site, mai exact mi-am facut cont acum 2 ani dar recunosc ca am fost cam inconsecventa cu dieta si nici nu am folosit f mult site-ul, asa ca acum am revenit si de data asta vreau sa ma tin de treaba.
Am vazut ca esti din Vrancea, eu sunt din Bacau se pare ca avem si conformatii putin asemanatoare (eu am 1.71 inaltime si 60kg) ceea ce ma bucura pt ca rar gasesc asa persoane.
As vrea sa ajung la greutatea mea de acum 2 ani, adica 53-54kg si ma straduiesc, dar trebuie sa recunosc ca am nevoie de ceva sprijin moral ca am momente in care simt ca nu ma mai pot abtine si clachez exact la ceea ce nu ma pot abtine: dulciurile
Sper sa mai vorbim si sa ne tinem moralul sus sa rezistam poftelor. Spor la dieta!

P.S. Mi-a placut titlul 'Jurnalul fericirii', am citit si eu cartea lui Nicolae Steihardt cu acelasi titlu
ioana22, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
ioana22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2121 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1604 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 830 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui ioana22:
LOREDANA99 (21 dec 2012)