View Single Post
  #461 (permalink)  
Vechi 17 oct 2013, 12:55:44
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.892
Aprecieri acordate: 3.749
Am fost apreciat(a) de 3.924 ori in 2.166 mesaje
Implicit Re: Bine ati venit la mine acasa! Mesdames, soyez les bienvenues!

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Stai, cred ca nu am citit bine! De ce sa te dea afara din casa? Eu as da afara din casa un copil care e pierde-vara, care sta si-mi toaca banii fara sa aiba perspectiva de viitor. Daca ai tai isi permit sa te mai tina acasa si sa te ajute sa iti implinesti visul, atunci go for it, nu e problema nimanui cum iti petreci timpul.

Normal e ce consideri tu e ca nornal. Eu filtrez lumea prin alti ochi si mie mi se par normale alte chestii decat ti se par tie, sa zicem. Dar iti respect parerea. Si asta inseamna sa ai capul pe umeri. Normal, vorbesc acum in general.
Sa imi faca bagajele si sa ma trimita in lume. ce imi pierd eu timpul cu invatatul??? e mai important sa socializez si sa imi traiesc viata! ce cred eu ca o sa realizez in viata cu invatatul meu? nimic!
Iar eu ma inrosisem la fata de nervi si i-am spus ca eu imi traiesc viata asa cum am eu chef.
Mi se pare mai important sa studiezi si sa citesti decat sa pierzi timpul in baruri.
Si culmea: fata ei e tot acasa! ca a picat la barou acum 5-6 ani si de atunci si-a dat seama ca e atat de desteapta si nu mai invata. I-a gasit maica-sa un post de ""plimba hartii" la cabinetul unui deputat din Buzau si astea sunt toate realizarile vietii ei.
Iar baiatul ei a terminat facultatea acum mai multi ani, dar licenta a fost prea grea si i-a facut repede o firma sa invarta si el ceva.

Iar eu daca invat si vreau sa fiu judecator sunt nebuna dupa parerea ei.
Ma enerveaza cand o persoana de conditie mediocra nu isi vede lungul nasului si nu isi vede problemele din casa ei.
Ca in fond si la urma urmei mama nu mi-a reprosat nimic ca vreau sa invat pentru visul meu; ba' mai mult face sacrificii ca sa ma pot pregati cu profesorul de la Bucuresti.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416