View Single Post
  #4619 (permalink)  
Vechi 23 apr 2014, 09:06:31
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Hey Clau! Eu nu cred ca ma bag la concurs, dar pot sa va imping de la spate, sa va dau targeturi saptamanale, sa va chinui de la distanta. Tare sala, e super ieftin abonamentul si merita sa incerci macar o luna.
Da, o sa incerc o luna.. Sa vad de unde fac rost de bani ca bate vantul la mine in portofel momentan.. Plus ca am si 2 nunti vara asta
Tu ti-ai mai facut vreun plan din ala bazat cum stii tu sa faci, pentru vara? Poate ma inspir si eu si ma impulsionezi

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Clau, eu ma dau rusinata la fund, sunt atat de "sleep deprived" ca nu reusesc deloc sa ma adun si nici nu se anunta vremuri prea usoare pentru mine...poate peste 2 ani cand or termina de iesit toti dintii, momentan suntem la 2/20 Asa e cu "barbatii" astia care plang la durere Norocul meu e ca nu ma ingras, se pare ca nu sunt deloc disciplinata in alimentatie Traiasca alaptatul si Shaun T
Imi pare tare rau
Nu-i bai Miha, te cred.. Am si eu o colega care are un barbatel acasa si ii dau dintii si e jale
Tot Shaun T faci? Daca iti plac workout-urile astea scurte si intense iti recomand si P90X3 a lui Tony Horton.. e mega misto si in 30 de min lucrezi tot corpul la intensitate maxima.. Are si workouturi cu greutati, si Yoga, si plyo si cardio, de toate.. e suuper! Eu am inceput de sapt trecuta, am testat ..De ieri am inceput programul intreg si il combin cu exercitii HIIT de la TheBodyRock.

Nici nu prea ai cum sa te ingrasi cu un bebe mic acasa, plus ca faci si sport..
Succes!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]