Subiect: Jurnal Michelina
View Single Post
  #4633 (permalink)  
Vechi 31 mai 2017, 21:44:33
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal Michelina

Ziceam sa-mi actualizez tickerul - dar nu e cazul - tot atatea kilograme am cat aveam si dupa Revelion.
E drept nici diete nu tin, nici sport nu fac. Azi am mers foarte mult pe jos - 19584 pasi. Altfel ma apuca depresia cand ma uit in oglinda dar nici nu am timp nici de diete, nici de sport.
Intre firma unde situatia nu s-a schimbat si casa ( si aici unii cred ca nevestele sunt Wonderwoman) mi-am propus sa-mmi dau examenele sa-mi reactivez dreptul de practica medicala. Si e greuuuuuuuuuuuu!!! Incerc sa ma tin de un program pe care mi l-am facut - si imi consum cam toata vointa pe chestia asta.
Tocmai citesc o carte - care se numeste Puterea vointei si este absolut geniala in a-ti explica de ce nu reusesti sa tii diete, sa faci sport etc. Sper ca la final sa merite timpul pierdut si sa invat macar cum pot schimba cate ceva.

Oricum - sunt fff decisa sa slabesc.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 9 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
AnDrAdAxl (31 mai 2017), butterfly30 (01 iun 2017), danyella2008 (31 mai 2017), frumoasa (10 iun 2017), Laura (01 iun 2017), LOREDANA99 (01 iun 2017), myha (03 iun 2017), niculina04 (01 iun 2017), Zoe (13 iun 2017)