Subiect: Jurnal Alina82
View Single Post
  #4660 (permalink)  
Vechi 06 feb 2012, 10:36:20
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Dear diary,
6 februarie 2012...azi fac un an de mentinere si cu toate k planul era sa ma cantaresc abia vineri am facut o exceptie si m-am urct pe cantar,trebuia sa stiu exact cat am la zi aniversara si mr.C a fost dragut si a aratat 63.3kg...e super ok...dupa weekend intotdeauna am mai multpark nici nu imi vine a crede k a trecut un an...un an de cand sunt o slabutza...a fost un an superb...un an in care mi-am putut cumpara in sfarsit toate hainele pe care mi le-am dorit...un an in care am putut purta costum de baie din 2 piese...nu mai purtasem asa ceva de pe la vreo 19-20 de ani...si ciudat akm eram pe plaja si fetele din jurul meu se scuzau k au ceva kg in plusin sinea mea radeam...nu de ele ci de ironia sortii k sa ii spun asa...se scuzau fata de mine de Alina care se obisnuise cu statutul de grasa...care candva se resemnase si acceptase k nu va fi niciodata o skinny girl...mda placut sentiment...din ratusca cea urata care peste tot aparea cu sacul pe ea akm eram lebada cea frumoasa pe care toti o admirau...despre mentinere ce pot sa spun...nu e chiar atat de grea pe cat am crezut...nu e nici usoara dar e ok...stiam de xcand am inceput dieta k nu o sa mai pot reveni vreodata la festinurile culinare pe care le faceam inainte si inca ma impac tare bn cu ideea asta...initial cand am revenit in ro mi s-a parut greu sa ma mentin...m-am speriat teribil pt k aici oriunde te-ai duce tentatia e prin preajma...romanii au mereu ceva bun in casa si cand mergi in vizita iti pun repede pe masa...dar m-am obisnuit si cu asta...am invatat sa nu mai fac o tragedie din micile mele oscilatii(+/-1.2kg) dar va trebui sa invat din nou sa fac sportnu pot spune k nu am mai facut deloc dar in 4 luni de stat in ro clar am facut f putin sport si din pacate ceea ce spun toti cei in domeniu e f adevarat...muschii se fac greu si se pierd f usor...iar un corp tonifiat arata clar mai bn...dar sunt multumita de mine...in anul asta am trecut prin multe schimbari,dezamagiri,stres si cu toate astea nu am luat-o razna m-am mentinut pe linia de plutire si e f bn...celor care au nevoie le spun din inima pregatitiva mintea pt schimbarea modului de alimentatie si apucati-va de slabit...nu kg in plus sau in minus te fac om dar cu siguranta un aspect fizic placut te face sa te simti minunat,iti da mult mai multa incredere in propria persoana si clar ai un plus de sanatate...decizia de a tine dieta a fost una din cele mai bune decizii luate in viata mea si a meritat toate eforturile si toate renuntarile unicul regret e k nu am deschis ochii mai devreme...
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......