View Single Post
  #468 (permalink)  
Vechi 18 oct 2013, 09:03:08
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.892
Aprecieri acordate: 3.749
Am fost apreciat(a) de 3.924 ori in 2.166 mesaje
Implicit Re: Bine ati venit la mine acasa! Mesdames, soyez les bienvenues!

Eu nu pot sa tac in fata nedreptatii.
Asa am fost de copil. Si in scoala imi spunea profesorii ca daca nu dau la drept mi-am ratat cariera.
Fluturas eu nu inteleg ce ai vrut sa spui vis-a-vis de faptul ca intelegi dorinta de a trata urat pe cineva.
Eu vreau sa va spun ca in urma acestor intamplari, m-am suparat atat de tare si am de gand sa las orice mila la o parte.
Daca are de gand sa faca cea mai mica remarca la adresa mea voi avea grija sa i-o intorc exact in fiica ei; sa o doara pana in stomac. Sa simta ce am simtit eu, cand ea i-a zis mamei sa ma dea afara din casa.
Am eu ac de cojocul ei!!!
Cand are nevoie de bani, o suna pe mama sa ii dau eu bani de la pusculita mea.
Eu daca stau acasa, mi-am strans bani si stie sa ceara cand are nevoie; atunci sunt buna, nu? Nu mai trebuie sa ma dea mama afara din casa??

Din mila pentru situatia fiicei ei, am tacut din gura si ea ma calca in picioare?
Voi avea grija sa ii dau peste ochi cat e ea de batrana!
Daca va mai spune cea mai mica remarca la adresa mea, voi avea grija sa ii aduc aminte de fiica ei care sta ca o plosnita. Nu stie sa faca altceva decat sa fumeze si sa isi pileasca unghiile!

Gata cu mila!!!!
Uite asa, vrand sa fiu buna, intelegatoare si sa o compatimesc am ajuns sa imi spuna ea mie ca sunt obsedata de examenul pentru judecatori!
Mai bine sa invat, decat sa fiu o plosnita lata cat canapeaua.
Si pe mine ma doare tot ce mi-a spus!!!

Durerea mea de copil (am si eu o mama), durerea mea de student care invata 10-12 ore pe zi si totusi nu a reusit sa intre in acest sistem, nu o intelege nimeni?

Daca vedem pe unul ca vrea sa isi depaseasca situatia materiala, prin forte proprii trebuie sa ii dam in cap?? Nu cumva sa ma realizez eu si sa fiu mai sus decat copiii ei???
Chiar daca nu sunt judecator, sunt INTELECTUAL!!! Si voi avea grija sa pun la punct mediocritatea, invidia, rautatea si meschinaria!!!

Gata cu mila!
Stiu ca prostul ma va bate prin experienta, dar o voi lovi unde o doare, poate asa isi va vedea de casa si problemele ei.!
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Acest membru apreciaza mesajul lui Q88:
lidiuta (18 oct 2013)