Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #475 (permalink)  
Vechi 30 mai 2009, 13:49:38
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Luna Vezi mesajul
Trebuie neaparat sa am si eu o dieta ca orientare, ca asa, deraiez prea des SA vad ce aleg, tre sa permita cirese, cirese, cirese

Stii de ce mananc atatea ? ciresele imi plac la nebunie si pot manca doar o data pe an, in perioada asta. De la restul fructelor ma mai abtin (ca le am si restul anului), dar de la capsuni si cirese, piersici... ce rost are, cand au o perioada atat de scurta de existenta pe piata, nu?

O sa incerc mai tarziu calculatorul de calorii, o sa ma uit la meniuri -sper sa nimeresc , acum merg sa pregatesc papa pt omu' , ca eu nu pap, am in burta numai cirese

Si mai am o inghetata in congelatoooooorrrrrr , oh, ce ispita Sta acolo de cateva zile, amarata de ea

Dupa-amiaza placuta.
Pai asta am zis si eu. Acum cativa ani, puteam tine o dieta de la cap la coada, dar acum nu mai am rabdarea necesara. Asa ca ma pacalesc. Ca sa nu ma sperii ca tin o dieta anume, iau Scarsdale si o modelez dupa placul meu.

Saptamana asta am mancat la frigarui din pulpe pui de m-am saturat, dar au un gust
Tu le-ai mai incercat?
Ieri am incercat aceeasi reteta cu frigarui, numai ca in loc de carne de pui am pus peste, o nebunie Nici nu simt ca tin un regim, asa imi place ce pap.

Si mie imi plac ciresele Capsunile, nectarinele..... Auuuuuuuuuuu....
Saptamana care vine voi pleca la ai mei si voi manca la cirese pana plesnesc...

Asa am patit acum cativa ani, m-am scapat la cirese si mi s-a blocat stomacul. Am chemat salvarea, simteam ca imi crapa burta... Acum voi manca cu masura.

Oricum, sa stii ca, decat sa mananci inghetata, papa cirese.
Las-o acolo in frigider ca nu fuge, nu trebuie sa o ascunzi la tine in stomacel.

Bun, treci la bucatarie, femeio.... imi place sa fac glume pe seama mea cand sunt cu cratita in mana.

Te astept mai tarziu cand vei fi libera.

O zi frumoasa si fereste-te de ispite.
Te pupic fato

PS: imi place poza ta de la avatar, este inaltatoare, parca imi vine sa zbor...
Sunt innebunita dupa peisajele cosmice
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat