View Single Post
  #4822 (permalink)  
Vechi 20 sep 2010, 12:36:44
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg

Citat:
Anterior postat de BooBoolina Vezi mesajul
faza e ca ea manaca cam putin mult prea putin....si de acea faptu ca e asa resptrictiva nu va fi o problema...Partea cu alergatul...saraca ar veni dar nu prea poate face efort fizic pt ca are o alergie...si inca nu si-a dat nimeni seama de la ce...(a fost la o groaza de medici...alergologi si chestii) si nu stiu de la ce dezvolta aceasta alergie cand depune afort!De vreo 2 saptamani face exc lu shaun T..si cand simte ca incepe sa fie probleme se opreste...A castigat kg astea in plus in ultimu semestru de anu trecut..in sesiune...draga de ea!
nu conteaza cat mananca....dietele de genul asta nu sunt bune....dak saracutza are alergia asta spune-i sa inceapa cu o hipocalorica...asa o sa vedeti si cam cate cal mananca ea pe zi....pt k poate si din cauza faptului k nu poate face sport si mananca foarte putin sa se fi ingrasat....cand consumam sub 1000 de cal pe zi organismul nostru in scurt timp isi incetineste metabolismul si poti manca foarte putin si chiar sa te ingrasi....eu am citit pe net de tipe care mancau 500cal pe zi si nu slabeau un gram...pt k facusera foamea prea mult si organismul se invatase cu putin.....bn pana la urma face cum vrea dar eu ti-am spus dak as putea da timpul inapoi nu as mai tine nici o dieta din asta tampita....pt k una e sa ai 5-10kg in plus si alta sa ajungi la 40kg in plus....explica-i k dupa ce o va termina ce va face??sport nu poate face pt a-si creste ritmul metabolismului si atunci??va manca mereu k o vrabiuta??
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......