Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #4878 (permalink)  
Vechi 29 mar 2012, 11:52:39
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna dimineata, Slabuta!
Sper sa ai o zi minunata, lipsita de griji si productiva!

Cum mai stati cu intalnirile/semnaturile?
La mine nu s-a concretizat nimic.Slabutele din Craiova nus unt disponibile din pacate...Ma ajuta iubitul meu in strangerea de semnaturi, am mari sperante puse in el, la locul lui de munca,desi deocamdata nu sunt mari reusite.Per total am strans in jur de 60 de semnaturi dintre care aproximativ 20 sunt pe formular, cand ajung acasa o sa scanez si o sa il trimit deja.

Astazi la serviciu, incep s ao iau razna sie u cu somnul, cum psuneai tu ca aveai o perioada in care ai cam neglijat acest aspect.Dar incerc sa iau masuri, incerc sa revin la normal.

Te pup!
Buna Diana

Stam bine, vineri trebuie sa mergem cu Roxana, pentru sambata avem stabilit cu Sabi si cu Adella. Mai vedem si pentru duminica cum ne intelegem.

Cand ai formularul completat pana la ultima linie, il scanezi si il trimiti. Formularele le strangem la dosar. Sa pastrezi si originalul.

Am avut perioade foarte urate din cauza lipsei de somn si acum imi pot da seama ce greseala faceam cu nedormitul noaptea. Odihna este esentiala pentru organismul nostru, suntem ca o baterie care trebuie pusa la reincarcat, altfel nu merge treaba

In zilele in care nu muncesti incearca sa ai un program de somn cat mai bine organizat. Un stil de viata sanatos inseamna si o disciplina buna in ceea ce priveste somnul.

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Slabuta, poti sa ma ajuti cu ceva?Sunt intr-o mare dilema :d Stii tu,cumva, cu aproximatie, cam ce procent de grasime are branza de vaca de la tarani?La noi, in calculatorul de calorii gasesc 2 tipuri de branza grasa de vaca, una de peste 2 sute de calorii si inca una, tot grasa, cu procent de 9% grasime, cu vreo 150 de calorii.
Stiu ca 100% nu putem sti sigur grasimea din branza de la tara, de la mama ei, dar macar cu aproximatie

Multumesc anticipat, scumpa mea!
Te ajut, cum sa nu.
Eu zic ca cea de tara (in special, cea care e mai galbena la culoare) are in jur de 200 kcal/100 gr.
Cea ma uscata are mai putine calorii.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat