View Single Post
  #4899 (permalink)  
Vechi 28 mai 2014, 10:04:39
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit 2

Meniu 26.07

Masa1: terci de ovaz cu unt de arahide, capsuni, cacao, cateva nuci maruntite, indulcitor
Masa2: cirese + 2 bilute de ovaz cu banana
Masa3: o pulpa de pui fara piele, o aripioare, o bucata mica de piept de pui - rotisate + salata mare de legume
Masa4: ~200g pasca fara aluat + 1 mar mic
Masa5: salata de varza, morcov, telina, piept de pui cu dressing de iaurt grecesc, mustar, marar
Masa6: o bomboana de ovaz si banane + cateva capsuni

Sport: 0


Meniu 27.05
Masa1: terci de ovaz cu unt de arahide, capsuni, cirese, cacao, indulcitor + 2 bilute de ovaz
Masa2: ficatei de pui la cuptor in vin, cu ciuperci, ceapa verde, usturoi verde, sos de rosii + piure de telina si conopida in care am pus o lingura de smantana (in toata cantitatea de piure) si un pic de pecorino razuit + o salata de legume (salata verde, spanac, rosii, castraveti, ceapa verde, ridichi)
Masa3: aprox 30 de g nuci + 35 d smochine uscate + un mar mare
Masa4: 2 rosii cherry, o felie subtire de pecorino, ~200 g salata de varza, morcov, telina, piept de pui cu dressing de iaurt grecesc
Masa5 (dupa sala): salata de 400de g de rosii, salata verde, morcov, ceapa, masline, piept de pui cu ulei de masline si otet

MAsa asta am luat-o la un restaurant de pe lnga blocul nostru.. s-a deschis de curand si mister a zis ca vrea sa intre sa vada cum e Aveam de ales intre peste si salata, si nu mai aveam chef sa stau sa se faca pestele

Sport: 55 min
forta (piept, spate + abdomen)
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]