View Single Post
  #49 (permalink)  
Vechi 15 apr 2010, 16:58:26
alina_neamt's Avatar
alina_neamt alina_neamt este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2009
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 39
Dieta: alimentatie sanatoasa + sport
Date: 167cm, 74.4kg
Mesaje: 1.512
Aprecieri acordate: 2.491
Am fost apreciat(a) de 1.551 ori in 946 mesaje
Smile Re: Mirese in 2010 :)

Citat:
Anterior postat de Mya Vezi mesajul
da, aveti drepate, asa tip de oameni nu vor disparea din viata noastra niciodata, dar noi tre sa fim tari
pai, sa incep de la faza ca am probleme mari de intestin, dp ce 2 ani la rind am folosit preparatul chimic: Bysacodyl, am facat un intestin tare lenos, care abia de mai lucreaza, pe lng toate, mincat de toate: dulciuri, prajit (ca la mine mami asa ne gateste acasa), paste, fainoase....rar ma alimentam cu fructe sau legume, acum in schimb pun accent mai mult pe legume, fructe, lactate degresate, carne slaba sau rosie si peste....am devenit un fan al pestelui.
Ma stradui sa imi gatesc carnita sau pestisorul in rola, in pungi.
Ce tine de sport, am gasit o sala, unde au o programa speciala de slabire, ba mai mult ei garanteaza ca dk te tii de cele spuse de antrenor si lucrezi la antrenament constincios, pai in 3 luni, dai jos 10 kg, si pe cit de sceptica eram la inceput, pe atit de mare incredere am acum in antrenorul meu e un dulce, care ma tine bine in friu
sa nu uit, azi am mers la un medic recomandat sa vad totusi ce am cu intestinul ce e de facut cu el....si deja am dat o groaza de analize, iar asta ma bucura....sper doar sa fie cu bine
eu cu 2 ani in urma tot eram slabuta, ca faceam dans, si aveam in fiecare zi min cite 2 antrenamente, mai ales dk era vb de individual, ieseam moarta de la ele, dar si cun pozitivism nebun
cam atit dspr mine
P.S. sa nu uit, nunta e pe 10.X.2010
Voua merci la toate pt urare!

Casa de piatra!! Si eu sunt o miresica de 2010!! Si eu as vrea sa dau cam 5-7 kg joc pana la sfarsitul iunie!! Nunta e in august, dar vreau sa dau mai repede jos, dar tu pana in octombrie.........crede-ma, ca vei reusi! Acum depinde de tine... Fara prajeli, paine, dulciuri...mancat seara tarziu etc..... si desigur multa, multa , multa, multa miscare!! Eu in 5 saptamani , respecatand ce am scris mai inainte am dat jos 4 kg.... Am mers si merg la sala..Bine ca am facut pauza 1 sapt si ceva ca au fost sarbatorile !! Crede, munceste si vei reusi!!
Bafta!
alina_neamt, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2223 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1706 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1707 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]