Subiect: Jurnal roxyyc
View Single Post
  #49 (permalink)  
Vechi 28 mar 2011, 05:47:51
marina19's Avatar
marina19 marina19 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: ., Romania
Dieta: keto
Date: 160cm, 54.6kg
Mesaje: 3.284
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 61 ori in 53 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxyyc

Citat:
Anterior postat de roxyyc Vezi mesajul
bronzul la solar nu influenteaza deloc bronzul natural... pe mine din contra m-a ajutat sa nu ma inrosesc si sa nu ma cojesc de la bronz natural... si pielea mea la origini este alba.. chiar foarte alba,... dar daca stii cat si cum sa faci solar, nu iti va dauna... ptr inceput bagi 5 minute... inainte sa intri, te ungi cu crema de galbenele uleioasa... iti va proteja pielea de ultraviolete acestea neafectandu-ti epiderma... apoi astepti cel putin 48 de ore pana la urmatoarea sedinta... care poate fi de 10 minute.. dar tot asa ... de fiecare data, inainte sa te bagi la solar, te ungi cu galbenele... sfatul meu... sa nu depasesti 2 sedinte pe saptamana.... apoi urci la 15 min... si tot asa... (eu acum fac 21 min)...cand ai obtinut bronzul pe care il doresti, urmeaza sa faci doar intretinere adica: o data la 2 - 3 sapt bagi cate o sedinta de solar (minim 15 min, maxim 25)... folosind acea crema de galbenele, nu vei avea probleme cu pielea... insa ATENTIE !!!!! daca ai multe alunite pe corp, sfatul meu este sa nu faci solar... chiar daca acum nu vei avea nimik, efectele negative ale ultraviotelor asupra alunitelor le vei avea in timp....

si eu sunt destul de alba ...si de obicei cand ma bronzez natural mai intai ma inrosesc si apoi ma decojesc si d abea apoi ma innegresc..si ma gandeam sa fac vreao 2 sedite prin mai asa sa caapat o culoare dragutsa si apoi sa merg sa ma bronzez natural...
eu de obicei folosesc ulei de masline cand merg la plaja...daca as folosi si acum ulei de masline e bine ?..sau este mai indicata crema de galbenele ?

merci mult pentru raspuns
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...gin-12557.html

Cand iti doresti ceva ce niciodata n-ai avut, trebuie sa faci ceva ce niciodata nu ai facut.