Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #4954 (permalink)  
Vechi 23 apr 2012, 15:02:03
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul


Buna Marina :*

Promit sa nu mai procedez asa pe viitor . Bineinteles ca-mi face placere sa vorbesc cu tine, dar imi era rusine de mine si ce sa fac, m-am ascuns.
Da, si eu fac la fel...scriu si masuri (buc, linguri etc) si gramaje. Oricum ma bucur ca nu m-am descurajat si am mai incercat-o o data pt ca mi se pare f. buna .
Nu stiam de inaugurarea bibliotecii. Am sa-mi iau si eu prietenul si o sa trecem pe acolo (mai ales ca el e mare cititor de carti). E bine ca ti-a intrat in obisnuinta sa te culci la ore "normale". Chiar ma bucur. Iar daca dupa o noapte nedormita nu te simti chiar bine e semn ca nu e o practica prea sanatoasa .
Eu nu am mai fost la teatru de la experienta aia mai nefericita. Dar daca iti surade vre-o piesa nu ma supar daca ma inspiri si pe mine . Am fost in schimb la Sala Radio la un concert....a fost destul de dragutz - am ascultat cu ocazia asta muzica clasica interpretata la acordeon (si a sunat chiar bine) acompaniat si de vioara, pian si contrabas. Am auzit de o trupa, Traffic Strings care canta foarte bine, si-i tot caut poate mai au vre-un spectacol..din pacate deocamdata nu mai au nimic.
In weekend cred ca am sa ma intalnesc cu sora mea...nu ne-am mai vazut dinainte de Paste...si in rest pe acasa.
Ai auzit ceva de invazia de capuse din Bucuresti? Cica e o problema destul de mare. Ar fi bine de evitat spatiile verzi. Am auzit ca se poate si muri de la muscatura de capusa... Deci nu cred ca am sa ma plimb prin parc weekendul asta.
Duminica ma duc la Pilates .

Te pup!
Weekend placut!
Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul
Am uitat sa ma laud cat de dusa cu capul sunt...eram la Tulcea si am vazut un pom in floare si cu o albina in flori..ce crezi ca-mi trecea prin cap...ca am vazut eu ca era un concurs cu primavara in poza .
S-a incheiat concursul dar oricum poza a iesit binisor.
Asta ca dovada ca n-am fost eu pe aici in ultimele doua saptamani dar tot la voi mi-a stat gandul
Buna Daniela,
Sa nu mai faci asa, chiar daca iti este rusine. Eu nu cert, dar iti pot oferi un sfat prietenesc, daca ai nevoie

Se pare ca saptamana aceasta o se amane teatrul. Am ceva mutari de facut, trebuie sa imi aranjez atelierul, vreau sa fac curatenie... Daca gasesc ceva interesant, o sa iti scriu neaparat

Si mie imi place muzica clasica.
Si am cativa compozitori contemporani preferati, unul dintre ei este Ludovico Einaudi.
Uite o mostra muzicala

BORKED

Nu, nu am auzit nimic, dar mi-e tare frica de ele
Mama a avut o experienta urata si de atunci sunt panicata numai cand aud de ele. Iti intra adanc in piele. Ele stau mai mult pe iarba sau animale.
Nu stiu daca se poate muri, dar te chinui nu gluma.

Minunata fotografia. Bravo
Tie iti place fotografia? Adica iti place sa fotografiezi?

Iti doresc un inceput de saptamana cat mai frumos.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat