View Single Post
  #4984 (permalink)  
Vechi 26 iul 2013, 08:31:50
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul

Relaxeaza-te, profita ca esti singura si fa sport!!!eu am casa mica si plina si cand cand mi-e mai mare dragu hop intra unu, hop catelul latra la mine..deci weekendul e compromis!
As scoate painea de la amiaza...cus cus cu paine...si micul dejun cu carbo!!!Mai bine te axezi pe altceva la cina...daca ciorba nu te incanta. Sincer nici eu nu-s fan ciorba/supa...la Paste si Craciun as manca si atat
Pai mai bine cus cus cu paine decat cus cus cu carne. Nu o sa scot painea, pentru ca asa nu mai mananc nici dovleceii - no point.

Ciorba trebuie sa o mananc daca am facut-o, nu imi place sa arunc mancare! E buna, pur si simplu nu imi e pofta de ea.

O sa fac si sport in week-end, ii dau inainte cu incercarea de alergat, si mai vreau sa fac niste exercitii pentru brate. Poate si niste zumba...

Aseara m-am jucat cu niste catelusi superbi si m-am gandit din nou ca nu ar fi rau sa am un sufletel in casa! Dar mi-ar fi mila de el, sa stea singur toata ziua...
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]