View Single Post
  #4995 (permalink)  
Vechi 01 iul 2014, 09:34:53
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Meniu 30.06
Masa1: cas de vaca (cam 50g), o rosie, castravete, 50g pastama piept de pui Agricola
Masa2: un mar, 100g zmeura
Masa3: macrou salbatic la cuptor cu legume (conopida, dovlecel, ceapa verde, vin rosu)
Masa4: 200g sana, aprox 20g caju si migdale, 20g smochine uscate, 150g zmeura
Masa5: lipie hipoglucidica (pana in 100g), humus (cam 50g), o pulpa mica de pui la rotisor
Masa6: un shake proteic (o bana, spanac, lapte de migdale, 5 capsuni), cateva hamsii prajte, 10 cirese

Sport 120 min: 60 min Steel Tonic, 60 min forta (piept, triceps, abs)

Am fist ieri la sala noua care s-a deschis in oras.. Ce sa zic.. e fain, aparate multe, echipament garla , numai sa vrei sa lucrezi.
M-am enervat putin la aerobic ca au fost f multe fete, nici nu aveai loc sa te desfasori.. Ar trebui sa inceapa sa se faca rezervari la orele de aerobic ptr ca nu se poate lucra cu asa multe persoane..
Mai vin si tute care mai mult se uita pe pereti si trag mata de coada..
Eram ieri langa o tipa care la un moment dat imi spusese ca nu fac miscarea bine Am zis ca o si bat!! Dupa ce ca de abia s emisca si facea pauze la fiecare minut, avea ea tupeul sa imi atraga mie atentia..
Una la mana ca eu eram cea care stia miscarile din program cel mai bine, ptr ca le mai facusem cu antrenoarea, la sala cealalta, si alta ca eu am tras cel mai tare din toate, si o spun fara falsa modestie

Mi-e ciuda ca vin tot soiul de tipe care nu vor sa lucreze, nu ca nu ar putea si ar putea sa lase locul celor care chiar vor sa traga..
Eu eram uda toata si asta de langa mine cu gura mare avea tricoul uscat ..

Eh treaba lor.. Arunca banii degeaba pe fereastra!

In zona de forta sunt o gramada de barbatoi care mai de care mai musculosi.. La inceput mi-a fost rusina sa ma duc acolo, sa nu se uite ciudat la mine, dar apoi am mai vazut vreo 2 tipe si mi-am facut curaj si m-am dus..
Unul chiar m-a ajutat Logic! Mi-a aratat cum sa fac fluturari la piept corect si eficient
Dar nu au fost nesimtiti care sa comenteze sau sa se uite insistent, which is ok..
Au mai fost cativa care trageau cu coada ochiului, si pareau cam mirati ca lucram cu greutati mari
By the way, am reusit sa fac cu 12 kg x 2 la piept, 3 serii a cate 10 repetari.. yay!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
diana87 (03 iul 2014), Laura (01 iul 2014), niculina04 (02 iul 2014)