View Single Post
  #4996 (permalink)  
Vechi 06 iul 2011, 14:10:53
Ana teslariu's Avatar
Ana teslariu Ana teslariu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2011
Locaţie: vaslui, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa mananc sanatos si sa slabesc
Date: 161cm, 75.5kg
Mesaje: 76
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal nicoleta 100

Buna Nico!am citi la tine in jurnal ca nu mai stii ce tre sa papi ca sa nu faca bebe colici, iti voi spune ce nu am papat eu ca e mai simplu.
Nu tre sa papi:fasole boabe uscate, mazare, varza,conopida, alimente prea grase, fara alcool, fara fast food, in general alimentele care stii ca baloneaza sau dau in diaree ori constipatie. Caci ceea ce iti provoaca tie aceste lucruri si lui bebe o sa-i dea dureri de burtica.
Mai sunt fructele alergenice si alte produse care stii ca au alergeni.
Am citit pe un forum, o mamica spunea ca a papat capsuni cand bebe avea 2 luni si i-au aparut lu bebe bubite pe piele, din cauza capsunilor care ajungand prin laptic la bebe i-au produs reactie alergica ca si cum ar fi papat el.
Sunt de acord cu Alina82 care ti-a zis ca tre sa mananci sanatos si eu am descoperit de curand ca ceea ce papa mama pe sarcina ii dezvolta copilului gustul pentru alimentul respectiv, cand va incepe sa pape va vrea sa pape ceea ce ii este cunoscut ca gust.
Ce mai stiu este ca pe perioada cat alaptezi nu ar trebui sa tii o dieta stricta ci mai mult sa renunti la prajeli si mancare nesanatoasa dar sa fie destul pentru tine si pentru bebe caci el este in crestere si daca nu primeste de la tine cei mai bun de unde sa i-a la varsta lui, cande el doar cu asta se hraneste(lapticul mamei).
Hai ca deja te-am plictisit cu teoriile mele, un singur lucru iti mai spun daca bebe are colici e bine sa bei ceai de chimen tu, el sa bea laptic cu ceiut, chimenul ajuta in durerile de burtica si ajuta si lactatia.
Gata te pup multa sanatate va doresc si rabdare multao sa scapi tu de kilograme dar in timp.
Pup mamica curajoasa de 2 bebei
__________________
Jurnal Ana T o mamica, in devenire slabutahttp://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post591800