View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 15 mai 2012, 07:58:27
oannaoanny's Avatar
oannaoanny oannaoanny este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 178cm, 66kg
Mesaje: 51
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal ana maria gindila

Honey, ai grija cum slabesti si cat de repede slabesti, deoarece o dieta mult prea drastica iti poate dauna nu numai fizic dar si psihic ... si nu cred ca vrei sa ti se lase pielea .. de obicei, cand slabesti mai mult de 4-5 kg pe luna, nu se mai vede frumos ...
Eu una ti-as recomanda sa respecti mesele principale cu sfintenie ... sa inlocuiesti paine alba cu paine integrala (eu una am descoperit acum painea WASA ... e un fel de painica bicuit, dar e super buna .. e crocanta si e geniala pentru micul dejun) ... si incearca sa mananci pana te saturi, dar in combinatii care nu impiedica digestia ... daca vrei, as putea sa iti dau cateva exemple din ce ar trebui sa papi, ca rezultatele pe care le obtii sa fie pe termen lung si nu doar cat tii dieta .. te-am pupat :*
__________________
Jurnal Dieta Montignac
oannaoanny, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2238 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1464 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]