View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 05 aug 2009, 19:58:44
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Smile Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"

Citat:
Anterior postat de dienusha Vezi mesajul
Multumesc Adela, chiar aveam nevoie de o incurajare. Pot sa te intreb cum ai reusit sa slabesti atat?
Pai primul pas ptr mine a fost sa-mi iau cantar si mi-a fost de ajuns cand am vazut 60.5 si am zis stop , am cautat diete peste diete apoi am zis sa ma gandesc la un aliment de care nu ma satur si sa caut dieta cu acel aliment ,si cum imi place mult puiul am gasit o dieta bazata pe pui,daca te uiti la inceputul jurnalului vei vedea dieta ,am slabit destul de mult la inceput ,cam 6 kg in 3 saptamani ..apoi uosr usor am inceput sa dau doar 100 gr /zi ,si am schimbat dieta cu cea a Nicoletei Luciu (celebra supa de pui si compot de mere),in general nu iau dieta asa cum e ,o fac pe placul meu ,o personalizez dupa placerile mele ,in loc de cartof cum trebuia sa mananc la pranz am ales garnituri diferite dar usoare ,pastrez principiul dar schimbi alimentulaaaa am baut si beau multa apa si ceai diuretic plus sport ..la inceput in jur de 20 de min zilnic ,acum am facut 1 ora jumate de fitness si dans plus 30 de min mers pe jos,incearca sa profiti cat mai mult sa mergi pe jos
Succes!!!
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]