Subiect: Jurnal Lucia
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 08 mai 2010, 15:17:54
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit re: Jurnal Lucia

Citat:
Anterior postat de lucia ely Vezi mesajul
buna sunt Lucia si de dimineata tot cautam cv reteta dietetica sa ma gandesc cum sa fac cv de mancare si am dat peste situ asta.
Am 75 de Kg1,52 si am aproape 18 ani.Si am fost pe la medic sa vad ce am de ce nu slabesc desi manac putin si ma ingras si cica e posibil sa am ovare polichistice.
vazand forumul acesta m-am gandit sa intru sa ma informez ..Ieri am fost la medic diabetolog(nu am diabet dar am primit trimitere de la endocrinologie sa vada daca pot lua cv medicamente si am primit de la diabetologie un fel de regim..etc ) dar stiti cum e ...cand incepi o cura alaturi de cineva e mult mai usor
sper ca aici sa ma bage si pe mine cineva in seama si sa imi fac repede prietene
Bine ai venit printre noi Lucia

treaba cu poate sau posibil nu-mi place Ti-a dat clar diagnosticul sau speculatii? Mai mergi la un control si la alt doctor dar nu-i spune ca ai mai fost si la alt control...doua pareri nu strica

In privinta dietei as vrea sa vad cam ce ti-a recomandat medicul sa papi si cum arata un meniu de-al tau pe zi cu gramaj aproximativ.

Cu sportul cum te impaci?
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]