View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 20 aug 2010, 16:53:04
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit - nuti manuela

Citat:
Anterior postat de nuti manuela Vezi mesajul
salut, sunt o persoana activa, am doua job-uri dar ca in toate exeista un dar, alerg cu masina si rezultate nu au fost, pana cand....... mi-am pus ambitia la incercare. Mi-am impus un regim alimentar cu ore cat mai fixe ( cafeaua de dimineata nu se deschide usa la intrare si fructe, la 12 o salata iar seara un gratar cu salata, etc). Ma duc la sala de 4 ori pe saptamana fac si aerobic si aparate (mai putin) si efectele au inceput sa se cunoasca in sensul ca am reusit sa dau jos 4 kg. Sincer nu mai pot avea greutatea din tinerete dar macar sa se aseze carnea altfel si sincer.....intre 60-65 kg. cam atat pot eu sa va spun, la mine da rezultate dar trebuie rabdare. va doresc succes si noroc!
Buna Manuela si bun venit in familia noastra

Dimineata sa nu mananci fructe, pastreaza-le doar pentu gustari, acesta este rolul lor.

Cum au zis si fetele mananci foarte putin, ceea ce ma face sa ma indoiesc ca slabitul va fi mana-n mana si cu o sanatate generala buna. Ai grija, se pot face foarte multe carente, dezechilibre daca nu se urmeaza o dieta sanatoasa si echilibrata.

Insa, te felicit pentru activitatea fizica, aici esti bravo, daca iti pui la punct si regimul esti chiar de admirat.

Citat:
Anterior postat de nuti manuela Vezi mesajul
buna lucia ely,
sa stii ca nu pap putin pt ca am zile cand mananc mai mult si zile cand mai putin in conditiile in care activitatea este aceasi.
de la o anumita varsta se da mai greu. nu stiu sa asez tichetul!!!, sory
Nu e bine sa ai fluctuatii de acest gen, dezechilibrezi metabolismul si daca acum nu se simte, mai tarziu se vor vedea efectele.

Legat de ticker uite citeste aici

http://forum.slabute.ro/anunturi-leg...doua-3983.html
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii